Bardzo ważny materiał „Wiadomości” TVP! Jak to jest, że PLL LOT przez lata przynosiły straty, a teraz notują zyski?


Bardzo ważny i ciekawy materiał pojawił się w „Wiadomościach” TVP. Materiał dotyczący PLL LOT, czyli polskiej perełki, narodowego przewoźnika, którego politycy poprzednich rządów, mogli chcieć sprywatyzować.Redakcja zadaje bardzo ważne pytanie: dlaczego przez lata rządów PO, linie lotnicze notowały straty, a teraz notują zyski? W czym jest rzecz?

Oglądamy:

Czy to nie jest dziwna sytuacja? Może jakaś specjalna komisja śledcza powinna zająć się tym przypadkiem?

Źródło: Wiadomości TVP
fot: YouTubeKomentarze

 1. Aż się czytać nie chce, generalnie jestem anty-PO do bólu, ale jak słucham takiego pseudo-dziennikarskiego dochodzenia jak ten materiał to się żyć odechciewa. Poczytajcie artykuły w prasie biznesowej, które opisują jak jeszcze PO spuściło fachowca, który zrestrukturyzował LOT i którego pracy owoce PIS spija w tym momencie. http://www.forbes.pl/sebastian-mikosz-co-zrobil-a-na-czym-polegl-prezes-lot-u,artykuly,198238,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chodzi o syna Tuska pod kolejnym przybranym nazwiskiem?

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. "W latach 2009–2010 udało mu się ograniczyć zatrudnienie o blisko tysiąc osób (do 3 tys.), sprzedać część majątku spółki i częściowo odzyskać pozycję LOT-u na polskim rynku lotniczym poprzez zwiększenie liczby lotów." --> sprzedać cześć majątku, czyli = przygotować pod prywatyzację... Ale dzięki Anonimowy za link. Zawsze to kolejny argument, że POwcy chcieli PLL Lot prędzej, czy później sprzedać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i bardzo dobrze by zrobili
   jakim prawem zwykli szarzy ludzie musieli sie dopłacać do tego dziadostwa

   Usuń
  2. Do jakiego dziadostwa? Lepiej sprzedać polskie firmy.zagranicznym podmiotom i nie posiadać w kraju żadnej polskiej jednostki finansowej? A co mnie obchodzi że Ty nie latasz, pewnie się boisz i stąd myślenie na opak prawda? Z Ciebie tako Polak jak z Tuska chińczyk. ����

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Anonimowa nie wkurwiaj mnie. Tusk swoimi ludźmi oraz narzędziem OlT Express celowo osłabiał Lot pchając go do upadku, a następnie OLT miał przejąć za bezcen, a w dalszej kolejności sprzedać Polski Lot Lufthansie. Ten bandyta gospodarczy w ówczesnym czasie jako premier Polski obiecał to Niemcom. Dzisiaj za rządów PIS Lot ma zyski rzędu 300 milionów zł.

   Usuń
  7. Niestety tak to wyglądało, mieli to pewnie sprzedać Lufthansie. Zostało jeszcze PKP i Poczta Polska.

   Usuń
 3. Drogi Dziekan TEK, racjonalizacja zatrudnienia i wyprzedaż zbędnego majątku to jak najbardziej rozsądne (choć często bardzo bolesne) kroki poprawy sytuacji firmy, stosowane na całym świecie w firmach prywatnych i państwowych, i nie mające powiadania z planowaniem zmian własnościowych. Pana teza to czysta spekulacja. Plany prywatyzacji owszem były, ale jak widać okazały się zbędne. Gdyby poprzedni rząd chciał, to sprywatyzowany LOT, tak jak - błędnie moim zdaniem i niepotrzebnie - sprywatyzowali w zagraniczne ręce np. FŁT i. część HSW.

  OdpowiedzUsuń
 4. W ten sposób zniszczono polski przemysł; wszystko było zbędne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza cala elektronika A ta była na światowym poziomie np ubiera Radom diora polkolor I inne

   Usuń
 5. Typowe działania jakie stosowane były do większości fabryk, zakładów od 1991 roku mające za cel w ostatecznym rozrachunku sprzedanie/sprywatyzowanie. Zasada prosta: doprowadzić roznymi sposobami do przerwania płynności finansowej przedsiebiorstwa,odciac od kontrahentow, zadluzyc, a pozniej sprzedac za psie pieniądze. Po tym zabiegu nowy właściciel dziwnym trafem zdobywał masę zamówień często od tych samych klientów nie robiąc na poczatku absolutnie nic nowego niż było przed prywatyzacją, bo na tych samych maszynach itd. Tak bylo np.ze stoczniami, hutami , kopalniami. Tych mniejszych reginalnych nawet nie sposób wyliczać bo to tysiące przykładów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pocicie się wszyscy bardzo. Olejcie to. Każdy powinien sam zap...dalać na siebie, a nie dyskutować ci tamto, tamci to. Wszystko to jedna mafia. Robol nie miał nic wtedy i nie ma nic dzisiaj, no ma coraz wyższe koszty utrzymania. Całe to piekło= pis,po,sld i inne hieny.Po holerę pokazujecie wyższość jednego nad drugim. Trzeba być fachowcem w danej dziedzinie i przedstawiać fakty, bo to co która tv pokazała i powiedziała to jest za mało. Nie kłóćcie się wzajemnie, no chyba, że jeden z Was nie jest polakiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pocicie się wszyscy bardzo. Olejcie to. Każdy powinien sam zap...dalać na siebie, a nie dyskutować ci tamto, tamci to. Wszystko to jedna mafia. Robol nie miał nic wtedy i nie ma nic dzisiaj, no ma coraz wyższe koszty utrzymania. Całe to piekło= pis,po,sld i inne hieny.Po holerę pokazujecie wyższość jednego nad drugim. Trzeba być fachowcem w danej dziedzinie i przedstawiać fakty, bo to co która tv pokazała i powiedziała to jest za mało. Nie kłóćcie się wzajemnie, no chyba, że jeden z Was nie jest polakiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem Polką i mam prawo mówić i myśleć po polsku. A niechęć to.obcego kapitału jest właśnie polska. Za dużo PO wyprzedało majątku narodowego o których to poczynaniach nikt nie wiedział bo się społeczeństwa o tym nie informowało.

  OdpowiedzUsuń
 9. Polskie Linie Lotnicze LOT to tylko "wierzchołek góry lodowej"
  Przecież dokładnie to samo dotyczy wszystkich innych państwowych przedsiębiorstw, szczególnie tych strategicznych jak kopalnie, huty, stocznie, przemysł zbrojeniowy i samochodowy. Od lat jak tylko upadła komuna to koleje rządy robiły wszystko aby te przedsiębiorstwa zaczęły przynosić straty. Celowo i z premedytacją były źle zarządzane, aby później mieć pretekst do ich sprzedaży, lub zamknięcia. W mediach od lat słyszymy wciąż o restrukturyzacji górnictwa, o tym że trzeba zamykać kopalnie i inne zakłady. Kiedyś dojdzie do sytuacji że my Polacy będziemy musieli kupować nasz węgiel od niemców, cena węgla oczywiście nagle w jakiś cudowny sposób wzrośnie, ale nam już nie pozostanie żadna kopalnia. Niemcy inwestują w kopalnie, im się to opłaca, a nam nie. Nam się nie opłaca również mieć stoczni, a przecież w II Rzeczpospolitej całe miasto Gdynię wybudowali od podstaw razem z portem i stocznią. Wtedy się to opłacało, a teraz już nie. Zniszczeń jakie powstały przez 25 lat po upadku PRL-u chyba już nigdy nie odbudujemy. Teraz polskim przemysłem będą biedronki, lidle i galerie. Państwo teoretyczne, niestety to prawda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pelni sie z tym zgadzam co napisales.

   Usuń
 10. To samo zrobili z kolejkami limowymi,tak najlepiej sprzedac kase zabrac i z glowy,taka to była polityka Tuska,ale powoli małymi krokami odzyskamy majatek narodowy,tylko mnie zastanawia dlaczego musimy płacić za coś co było nasza własmościa?

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak na was patrzę, to tylko śmiech przez łzy mnie ogarnia, jak dajecie się omamić obecnej propagandzie, niby to tak różniącej się od poprzedniej. Odzyskujemy majątek? Odkupujemy sprzedane przedsiębiorstwa? No i co z tego? Co z tego, jeśli ponownie staną się one miejscem dla kolegów z partii rządzącej, tej czy innej, jeśli znów staną się placówkami elektoratu, przed kolejnymi wyborami odpowiednio "dopłacanymi", by zdobyć tam głosy? Myślicie, że zachowanie czegoś w Polsce to samo dobro? FSO chcieliśmy zachować, gdy Volkswagen przyszedł do nas z ofertą - jak teraz wygląda to, a jak czeska Skoda, do której Niemcy poszli, gdy my odmówiliśmy? Żeby mieć majątek, najpierw trzeba umieć go utrzymać - a jak pokazały kolejne władze, czy to z prawicy, czy lewicy, była to dla nich tylko niczyja kasa wykorzystywana dla własnych celów. Zwolennicy PiS niech popatrzą, ilu partyjniaków weszło na stołki po dojściu do władzy tej partii, partyjniaków o walorach niewiele (jeśli w ogóle) lepszych od partyjniaków PO, których wówczas zastąpili? Doprawdy, żaden to sukces, gdy odkupujemy zza granicy przedsiębiorstwa będące kiedyś własnością Polski - co najwyżej dojdzie do sytuacji jak ze Stocznią, gdzie pewnego słonecznego dnia Unia zażąda zwrotu przejedzonych milionowych dotacji i przedsiębiorstwo trzeba będzie sprzedać tak czy siak, z podwójną stratą dla kraju. Tu potrzeba rządu, który odetnie się od spółek, który wsadzi tam ludzi odpowiednich dla stanowiska i da im wolną rękę w działaniach na rynku - ale takiego, mimo upływu prawie 30 lat od końca PRL, jeszcze w Polsce nie było. Ani za PiS, ani za PO, ani za Olszewskim czy innym Oleksym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej będzie jak będą zarządzać majątkiem narodowy nazwani przez Ciebie kolesie bo to Polacy a nie kolesie Niemcy.

   Usuń
 12. Boże jak pogmatwany jest Twój umysł !!! Czy to aby nie boli bo sie o Ciebie martwię? To że przedsiębiorstwa wracają w nasz ręce jest dla Ciebie bez znaczenia? Ze są zarządzane przez naszych rodaków a nie obcokrajowców jest bez znaczenia? Chciałbyś aby nasz kraj był "przedsionkiem" np. Niemiec? Jeżeli tak to myślę że powinieneś zmienić kraj na swoją ojczyznę bo takich jak Ty sprzedawczyków nam tutaj nie potrzeba. I jeszcze jedno pytanie, taki debilizm ma sie od urodzenia czy nabywa się go razem z odpowiednią legitymacją partyjna?

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak je.ało się wszystkie państwowe dojne krowy. Odkryłeś Amerykę! Trzeba byłoby tysiące komisji. Nic im nie zrobisz. Hydra jest olbrzymia.
  Pamiętasz Telekomunikację Polską i jej błękitną linię? Dzisiaj na wsi za internet płacę 90zł za aDSL i mam szczęście bo jestem 2 kilometry od centrali a na wyjściu mam 1mBit/s! Quarwa! Kraj jest oblepiony pasożytami jak bezdomny kundel i potrzebuje drastycznej terapii. Tym co się zmianom sprzeciwiają pluję w pysk bo jasne jest, czego bronią.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz