Ekonomista i poseł PiS: „Za rządów PO-PSL było państwo rozbójnicze. Każdy wkładał łapę do tego polskiego skarbca i wyciągał tyle, ile potrzebował”


Ekonomista i poseł PiS Janusz Szewczak, który kojarzony jest z grupą senatora Grzegorza Biereckiego, na antenie TVP Info, komentował działalność rządów PO-PSL. Padły z jego ust ostre słowa oraz propozycja powołania kolejnej komisji śledczej.


Na wszystko brakowało pieniędzy. Na podstawowe obowiązki państwa, jak ochrona zdrowia czy bezpieczeństwo, ponieważ inni z tego skarbca korzystali – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Janusz Szewczak.
Polityk wskazuje, że należy sprawdzić czy w czasach rządów PO-PSL dochodziło do stałego nagminnego wyłudzania podatku wa.

To są niebagatelne kwoty, dziesiątki miliardów złotych. Trzeba by zbadać, jak to się działo, że rokrocznie trafiały do czyjejś kieszeni – powiedział Szewczak.

Poseł dodał, że wystarczy spojrzeć, że w czasie pierwszych trzech miesięcy 2017 roku, wpływy z VAT są o wiele większe niż wcześniej.

Za rządów PO-PSL było państwo rozbójnicze. Każdy wkładał łapę do tego polskiego skarbca i wyciągał tyle, ile potrzebował. Bez żadnych konsekwencji – stwierdził Szewczak.

Źródło: TVP Info
fot: YouTubeKomentarze

  1. To był "karlicynizm"
    Nie ma kar na cyników

    OdpowiedzUsuń
  2. Kto na tych złodziei i zdrajców z PO chce jeszcze głosować..?!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz