Trafione w punkt! Tusk sam w dużej mierze przegrał walkę o polskie wparcie, atakami na rząd i Polskę!


Wiemy już, że to były europoseł PO (obecnie będzie niezrzeszonym) Jacek Saryusz-Wolski został oficjalnym kandydatem Polski na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Komplikuje to mocno sytuacją Donalda Tuska.


W programie TVP Info „Woronicza17”, trwała dyskusja na ten temat. Mocne słowa, ale również prawdziwe powiedział poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz:
Donald Tusk sam w dużej mierze przegrał walkę o polskie wparcie, ponieważ zaraz po wyborach, gdy odbyła się zmiana warty nad Wisłą, pan Tusk powinien natychmiast poprosić o spotkanie panią premier, liderów partii opozycyjnych i zapytać wprost, jakie, jako Polska, mamy interesy w Unii Europejskiej, jakie wspólne stanowisko będziemy opracowywać – stwierdził polityk.

I trafił w samo sedno! Bowiem Tusk właśnie tak powinien się zachować. Zaraz po wyborach, powinno się odbyć spotkanie na szczycie, na którym zapadłyby ważne decyzje o przyszłości Polski i wspólnym dialogu w Europie.

Problem jednak leży w tym, że wojna polityczna w Polsce, odbiera rozum politykom. Tusk zapomniał, że to nie premier Szydło powinna zabiegać o poparciu u Tuska, ale właśnie „król Europy” powinien zrobić wszystko, aby to poparcie zdobyć...

fot: YouTubeKomentarze