Mamy myśl! A może na złość Hollandowi za jego bezczelne słowa, nałożyć na francuskie firmy dodatkowe podatki?


Podczas szczytu prezydent Francji Francois Hollane'a, miał rzucić do szefowej polskiego rządu: – Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo bezczelny tekst.


Po pierwsze Polska również wpłaca sowite środki do unijnego budżetu. Po drugie, Francja korzysta również z tych środków, zwłaszcza francuscy rolnicy, którzy otrzymali w ubiegłym roku łącznie 7 mld euro dotacji.
Więc takie groźby i teksty rodem z rynsztoku prezydent Francji może sobie wsadzić w buty!

Idąc jednak tropem myślenia Hollane'a, może my również jako Polska powinniśmy pogrozić Francji? Przecież francuskie firmy chcą inwestować w Polsce, bo widzą tu dobry rynek. W Polsce działają francuskie banki, sieci handlowe itd. A może nałożyć jakieś utrudnienia, albo podatki na takie firmy? Zły pomysł?

Oczywiście, że zły, bo jakim prawem? To jest tak samo bezprawne, jak dzikie i nieodpowiedzialne słowa francuskiego prezydenta.

Spokojnie, na szczęście niebawem odchodzi, bo Francuzi go nie chcą...

fot: YouTubeKomentarze

 1. Pierdo... ć i gdybać to ty sobie możesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co jest złego w nakładaniu podatków na zagranicznych przedsiębiorców? Nasi muszą płacić, oni nie. to już dawno powinno być zrobione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polska niestety nie ma lub prawie nie ma koncernów rozgałęzionych po europie jak inne kraje ponieważ żadna firma prywatna nie miała możliwości stworzyć mocny kapitał przez pół wieku komunizmu a więc wydaję mi się obowiązkiem jest nałożyć opodatkowanie dla koncernów zagranicznych obowiązujące jak dla naszych firm bo w inny sposób (Polskie)nie maja zandych szans przetrwania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kazdy widzi jaki kon jest i tylko interesy sie licza a wiec blagam elity albo elyty zacznijcie powaznie martwic sie o interes narodowy gdyz jak tak dalej pojdzie wasze wnuki. I prawnuki nie beda juz mowily w jezyku polskim

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz