Warto pamiętać! Wciąż wyjaśniana jest podatkowa „afera Luksemburska” w którą zamieszany jest Jean-Claude'a Juncker


Komisja Europejska próbuje pouczać Polskę, jak powinna wyglądać prawdziwa „europejska” demokracja. Próbuje się nam narzucić sposób działania sądów i trybunałów, a tymczasem co dzieje się w Europie?


Oto jeszcze w styczniu Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) podała taką oto wiadomość:
Kolejne doniesienia obciążające szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Chodzi o aferę podatkową z czasów, kiedy on był premierem Luksemburga. Zatacza ona coraz szersze kręgi i są kolejne dokumenty w tej sprawie.

Okazuje się, że brytyjska gazeta "The Guardian" napisała, że Jean-Claude Juncker, jako premier Luksemburga, potajemnie blokował prace w Unii dotyczące walki z oszustwami podatkowymi.

Warto przytoczyć tłumaczenia samego Junckera w tej sprawie, który w 2014 roku mówił tak:

Nic w mojej przeszłości nie wskazuje na to, że moją ambicją było wspieranie oszustw podatkowych. Problemem był brak harmonizacji przepisów na poziomie unijnym.

Tyle, że brytyjska gazeta i eksperci podkreślają, iż takiej harmonizacji nie było...

Jak w taki razie mamy oceniać działalność szefa Komisji Europejskiej i unijnych instytucji? Może Bruksela naprawę powinna zacząć od siebie?

Źródło: onet.pl, IAR

fot: YouTubeKomentarze

  1. Problem jest taki że nawet jak są to dziwkarze,hochsztaplerzy i zwykłe pijaczyny z wielką kasą,to jest to ,to samo towarzystwo wzajemnej adoracji ,nie podlegający żadnym demokratycznym wyborom wybierający się sami pośród swoich i sami siebie wspierający,niestety tak to wygląda i tak jest.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz