Schetyna przekonuje, że jego najważniejszym celem jest walka z PiS. Zapomniał biedy, że PiS zrobi wszystko, aby go zatopić


Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie decydują się na wejście do polityki? Zasadniczo polityka zawsze ma jakiś cel, poglądy, plany które chciałby zrealizować. 


Dobry polityk dąży do przejęcia władzy. Jeśli jest w opozycji, to stara się merytorycznie punktować poczynania władzy. Tak własnie działa prawdziwa opozycja, której jak doskonale wiemy, w Polsce nie posiadamy...

Mamy natomiast Grzegorza Schetynę, lidera PO, który niedawno przekonywał, że jego najważniejszym celem jest walka z PiS i odsunięcie partii Jarosława Kaczyńskiego od sterów władzy. 

Naprawdę ambitne. Problemów lider PO ma kilka. 

1. 

Nie ma pomysłu jak odsunąć PiS od władzy. 

2. 

Nie ma ludzi, którymi mógłby to zrobić. 

3 -  najważniejszy 

PiS zrobi wszystko, żeby zatopić Platformę Obywatelską przed końcem kadencji, łącznie z uciekającym z pokładu Schetyną. 

Wybory samorządowe i proponowane zmiany w ordynacji wyborczej to dopiero początek. Podkreślmy - dobre zmiany, bowiem w samorządach panuje patologia, którą raz na zawsze należy wyplewić. 

Pewnie po wygranych wyborach samorządowych, zaobserwujemy próbę wprowadzenia JOW-ów w części okręgów do Sejmu. 

Możemy być pewni - PO i Nowoczesna nie będą mieć łatwo. 


Komentarze

  1. To smutne, że najważniejszym celem jest walka z oponentem aby przejąć władzę a nie dobro ojczyzny. Takich ludzi kiedyś pewnie by rozstrzelano za zdradę ojczyzny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz