Odlot! Cimoszewicz – były komunistyczny działacz – mówi, że żenującym jest, że Merkel musi lobbować za Tuskiem


Naprawdę, nasza kochana Polska, ma pecha do polityków. Oto jedna z tragicznych postaci. Włodzimierz Cimoszewicz, były działacz PZPR, zarejestrowany nawet jako kontakt operacyjny...


W rozmowie z RMF FM były premier i szef ministerstwa spraw zagranicznych, odpowiedział na pytanie o lobbowaniu kanclerz Merkel w Polsce na rzecz Donalda Tuska. W ocenie Cimoszewicza, to żałosne:
– Wie pan, to jest żenujące, chciałoby się powiedzieć, może nawet trochę śmieszne też. Mnie nie do śmiechu. Zwłaszcza, że spór ma głównie charakter osobisty, w jakimś stopniu też ambicjonalny. Obijany dawniej przez Tuska PiS odgrywa się. To jest rzeczywiście żenujące, to kompromituje nasz kraj – mówił w rozmowie Cimoszewicz.

Bo co? Bo rząd musi popiera człowieka, którego oskarża o brak nadzoru nad licznymi aferami? To jakiś obłęd.

Nas zastanawia, czy nie jest żałosny fakt, że szefem rządu w Wolnej Polsce był człowiek, który został zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny?

Włodzimierz Cimoszewicz „Carex ” ( IPN BU 01911/115) - zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny przed dwuletnim wyjazdem do USA na stypendium Fullbrighta. W aktach zachowała się m.in. własnoręcznie pisana przez Cimoszewicza obszerna notatka. Sporządził ja podczas pobytu w USA. Opisał w niej wizytę, jaką złożyli mu pracownicy wywiadu amerykańskiego. Notatkę przekazał swojemu oficerowi prowadzącemu w USA, który pracował w misji przedstawicielskiej przy ONZ. Z tych dokumentów komunistycznej bezpieki wynika również, że Cimoszewicz utrzymywał kontakty z SB także po powrocie do Polski z USA w 1983 i 1984 roku. (źródło: niezalezna.pl)

Źródło: RMF24.pl
fot: YouTube


Komentarze

 1. Merkel przede wszystkim lobbuje za swoimi i nic więcej,wierny jak pies nie wiele potrafiący,ostatni z nikim nie konsultowany jego bełkot chociażby w stronę USA i Trumpa tylko to dobitnie potwierdza.Oczywiście ten kamerdyner Merkel ma swoich wielu lokai i do takich niewątpliwie zalicza się Cimoszewicz wieszcz i kontynuator czerwono socjalistycznej wizji świata jak pies prowadzony na łańcuchu przez ludzi takich jak Soros z każdym rokiem co raz głupszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. A moim zdaniem Merkel chce przed wyborami pokazać swojemu elektoratowi że stara się i walczy o utrzymanie UE

  OdpowiedzUsuń
 3. Tusk jest słupem Merkel. Dzięki temu to ona de facto rządziła RE. Zabiega więc o własne wpływy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Timoszko ty mozesz pojsc do klo z tymi twoimi idiotyzmami

  OdpowiedzUsuń
 5. Polska ma zasady a Francja, Niemcy, Szwecja.... mają fundusze strukturalne oraz islamistów, terrorystów. Ja się cieszę, że mieszkam nie tam gdzie króluje lewacko gejowska POprawność i terroryzm lecz tu w "średniowiecznej", PiSowskiej Polsce. A z Lisem i innymy POpaprańcami od Spingera i Szechtera damy sobie radę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz