Komorowski wreszcie brutalnie szczery! "Oczekiwanie, że Tusk załatwi w Brukseli coś dla Polski to nieporozumienie!"


Były prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z serwisem onet.pl, wreszcie wykazał się prawdziwą szczerością. Komentując sprawę Donalda Tuska, stwierdził z rozbrajającą szczerością, że przecież on nic dla Polski nie może załatwić.


To nie jest żyrandol, tylko ważna funkcja, która ma swoją specyfikę. (…) Oczekiwanie, że przewodniczący Rady Europejskiej, który musi reprezentować punkt widzenia wszystkich krajów, będzie coś załatwiał dla Polski, to jest nieporozumienie! – mówi Komorowski.I dodaje:

Od załatwiania spraw to jest rząd, w Komisji Europejskiej. Donald Tusk ma wrażliwość człowieka z Europy Wschodniej, ma wrażliwość członka wspólnoty polskiej, ale jako urzędnik musi doceniać i dostrzegać różne punkty widzenia obecne w debacie europejskiej. Zarzuty pod adresem Tuska, że skrytykował Donalda Trumpa… To nieporozumienie! — podkreślił Komorowski.

Czy musimy coś jeszcze komentować? Chyba nie...

Źródło: onet.pl
fot: YouTubeKomentarze

  1. Po co półgłówków pytać o cokolwiek?

    OdpowiedzUsuń
  2. Przecież Donald nie jest po to tam by coś zrobić dla Polski i naszych rodaków ale by usługiwać Merkel i w zasadzie na tym kończy się jego rola.zresztą ten jegomość spod żyrandola też nic dla nas nie zrobił,chyba że sporo WSI które po sobie zostawił.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz