Za PO do górników strzelano gumowymi nabojami. Premier Szydło miażdży dziś Schetynę i resztę!


Kilka dni trwa już medialna szopka dotycząca likwidacji kilku kopalń na Śląsku. Możemy oczywiście mówić, że jest to porażka rządu, który w czasie kampanii wyborczej przekonywał, że takie opcje nie wchodzą w grę. Ale, żeby mówili tak politycy PO, którzy jak pamiętamy doprowadzili do takiej sytuacji, że policja gumowymi nabojami uspokajała sytuację.Na krytykę polityków PO odpowiada bezpośrednio szefowa rządu Beata Szydło, która zapewnia, że węgiel jest dla polskiej gospodarki priorytetem.

I dodaje:

Przez 8 lat nikt nie zrobił niczego dla górnictwa. Dzisiaj oni krzyczą i mówią, że nie zgadzają się na zmiany i reformy. Mam proste pytanie: gdzie byliście państwo przez 8 lat? Gdyby w tym czasie przeprowadzono reformę, pewnie dzisiaj nasza sytuacja, polskiego górnictwa, byłaby dużo lepsza – mówiła premier Szydło w Jaworznie.

Dodała, że właśnie rząd PiS inwestuje i górnictwo i robi wszystko, aby sytuację tego sektora polepszyć!
KE zaakceptowała propozycję polskiego rządu przedłożoną przez ministra Tchórzewskiego. Będziemy mogli teraz ze spokojem inwestować w branżę górniczą, wiedząc, że jest na to właśnie akceptacja KE. To nie były łatwe negocjacje. Ale przekonaliśmy, że polski węgiel potrzebny jest nie tylko Polsce, ale Europie. Polska gospodarka będzie opierała się na węglu, na polskim węglu. To nasz cel. Wprowadzone zmiany, te reformy, które podjęliśmy, mają właśnie temu służyć – mówiła premier Szydło w Jaworznie.

W naszej ocenie szach – mat.

Politycy PO krytykując obecnie rząd, tylko się kompromitują.

Fot: YouTube


Komentarze

  1. Jaki szach - mat? Lepiej poczekajmy na rezultaty reform, bo na papierze wszystko wygląda pięknie, a często w praktyce się nie sprawdza. Chcecie obalać głupotę? Mówcie o faktach, a nie o słowach i reformach, bo dzisiaj nikt w to nie wierzy; no, prawie nikt

    OdpowiedzUsuń
  2. Póki co to kopalnie zamykają

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz