Patryk Jaki w Sejmie roznosi elity i cały system: Mamy jak w soczewce cały układ III RP!


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z trybuny sejmowej uzasadniał powołanie do życie Komisji Weryfikacyjnej, która będzie miała za zadanie, wyjaśnienie jednak z największych afer IIIRP – afery reprywatyzacyjnej.W ocenie Patryka Jakiego układ III RP widać jak w soczewce:

Mamy całkowity bezwład instytucji państwa. A nawet niektóre z instytucji brały w tym udział. Tej afery by nie było bez haniebnych decyzji sądów i prokuratury. Mamy jak w soczewce cały układ III RP. Mamy jedną z największych afer III RP – mówił w Sejmie wiceminister sprawiedliwości.

I dodał:

Ten układ, z którego niektórzy tak się śmieją. Potrzebne są nadzwyczajne środki. Stąd zgłaszam się do Sejmu z ustawą powołującą komisję weryfikacyjną – mówił w debacie o powołaniu komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
Wskazuje, że Komisja Weryfikacyjna będzie miała dwie ważne zalety, których nie posiada komisja śledcza:

Będzie miała kompetencje, by działać szybko i skutecznie. Uzyska wyjątkowe narzędzia np. komisja będzie mogła wnioskować o wpisy do księgi wieczystej, zarządzać rekompensaty – kwituje Jaki.

Zatem czekamy na wyniki pracy komisji! Nie może być tak, że tak wielka afera z powodu której tysiące ludzi straciło swoje mieszkania, nie zostanie wyjaśniona i rozliczona.

Fot: YouTube


---

Komentarze

 1. puścić złodziejskie ścierwa w skarpetkach...to jest sprawiedliwość... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Proces sądowy ujawnić publicznie z możliwością ściągania na pendrive.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasta ,,świętych krów'' III RP .
  Sędzia daniel strzelecki Sądu Rejonowego w Bolesławcu / Jelenia Gora .
  Prezentujemy Państwu Reportaż znajdujący się na jednym z kanałów Youtube dotyczący sprawy Pana Bogusława Biedrzyńskiego pt.: „Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego – sprawa pokrzywdzonego Bogusława ..” Pozwolimy sobie nie komentować … zapraszamy do obejrzenia i czekamy na Państwa komentarze zarówno na Naszym portalu Głos Gminny jak również na profilu Facebooka i Twitter.
  „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości” – REPORTAŻ
  http://www.glosgminny.pl/latwiej-polsce-liczyc-sumienie-przestepcy-niz-sumienie-wymiaru-sprawiedliwosci-reportaz/#comment-1926

  OdpowiedzUsuń
 4. Od lat pisze i mówie coraz głośniej o korupcji w sądach. Czy ktoś jednak zwrócił uwagę, że w korupcji występują dwie strony? Dawca i biorca?
  Jednak wycena domu w Trzebieniu to tylko jedna z wielu wycen, jakie dla dolnośląskiego wymiaru sprawiedliwości dokonywał były biegły sądowy Jerzy Karpiński. http://3obieg.pl/biegli-przebiegli#comment-1040116
  W przypadku korupcii potrzebne są dwie strony: ta, która oferuje łapówkę, i ta, która ją przyjmuje. Sygnatura akt. II K 680/13
  3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu. Bronislawa Bledniak i mgr . adwokat Anny Aljanowicz ! ................... https://www.facebook.com/624680607593846/photos/a.769389396456299.1073741828.624680607593846/854447341283837/?type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłem Lawnikiem...niesmak ogromny...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz