Politolog masakruje Tuska! „Był pomyślany jako polityk w pełni sterowny przez Niemcy. Taka pacynka Angeli Merkel”


Dwa lata w Brukseli przebywa były premier Donald Tusk. On i jego współpracownicy łącznie w tym czasie zarobili „w tym raju” około 7 mln złotych, a trwają już spekulacje, co będzie dalej. Czy Tusk pozostanie na stanowisku szefa Rady Europejskiej, czy może odejdzie?


Wszystko dlatego, że kończy się kadencja szefa PE Martina Schulza, który odchodzi z unijnej polityki, do niemieckiej. Na szczęście dla Europy i pewnie na nieszczęście dla Niemiec :)

Nie wiadomo, czy kadencja Tuska zostanie przedłużona o kolejna 2,5 roku, bo w grę wchodzą unijne układy. Teraz szefem Parlamentu Europejskiego ma być chadek, co powoduje, że szefem Rady Europejskiej nie powinien być chadek, a Tusk właśnie nim jest.

Natomiast bardzo ciekawe słowa o szefie RE Donaldzie Tusku przytacza politolog, dr Michał Kuź, z miesięcznika Nowa Konfederacja i Uczelni Łazarskiego. W jego ocenie, Tusk od początku był pomyślany jako polityk, którym będzie łatwo sterować.

Donald Tusk był pomyślany jako polityk, który będzie w pełni sterowny przez Niemcy. Będzie taką pacynką Angeli Merkel (…) Trudno to jakoś inaczej opisać – przyznaje politolog na antenie Telewizji Republika.

Dodaje, że Tusk jest dobrym politykiem, ale pochodzącym z kraju, który nie gra pierwszych skrzypiec gospodarczych w Europie, lubi Niemcy, może nawet zbyt bardzo, więc trudno w tym przypadku mówić o jego niezależności.

Polecamy nagranie:

fot: YouTubeKomentarze

 1. Czekam na szczesliwe ladowanie tuskowatgo oczywiscie bez pancernej BRZOZY z Brukseli na sale sadowa a nastepnie do PIERDLA na od 3lat wzwyz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tego nie będzie. PIS żadnych złodziei nie będzie sądził. Przykład - Sławomir Nowak, za miliardowe przekręty PO schowała go za zegarkiem, a teraz stał się Ukraińcem. Ukraina zgodnie ze swoją konstytucję nie wydaje swoich obywateli. PIS miał dużo czasu, żeby go przymknąć.

   Usuń
 2. Zgadzam sie całkowicie co do uległości oraz oderwania polityków od realnego życia , normalnych problemów ludzi oraz jak pewnie każdy z nas by sie poczuł,trochę gwiazdą . Nie widzę jednak żadnej różnicy pomiędzy uległością Tuska a Dudy. Każdy ciągnie w swoją stronę , Kempa jest jeszcze bardziej żenująca z jej hymnami pochwalnymi na rzecz Rydzyka a my chcemy w całej Europie normalności . Polityków którzy przestaną udawać że mamy problem z muzułmanami ale również przestaną udawać że w Afryce nie m wojny , takiej samej jak nasze wojny światowe, polityków którzy przestaną rozdawać nasze pieniadze dla leni w propagandowych programach I polityków którzy dla dobra kraju przestaną ulegać korporacjom ..... pewnie nigdy to nie nastąpi , tak niektórzy pokladali nadzieję w Kukizie a on pod rękę z złodziejami z Kościoła Katolickiego zrobił wyznaniowy kraj ....więc gdzie Ci normalni którzy chcą wyciągać wnioski, dyskutować analizować a nie tylko brać pod siebie .... z dwojga złego , przy wyborze między Dżuma a Cholerą chyba wole Tuska , przynajmniej nie reformuje wszystkiego , nawet to co świetnie działało ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyśl najpierw później pisz No chyba że myślenie sprawia ci trudność

   Usuń
 3. On tam jest podstawiony tylko jako marionetka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta marionetka tyle zła uczyniła Polce i Polakom On świadomie niszczył nas doprowadzając większość klasy średniej do ubóstwa Natomiast jego mafia bogaciła się na złodziejstwie Okradali nas przy tym jeszcze obdzielając się milionowymi premiami 2 razy w roku Bezczelnie i chamsko śmiejąc się nam w twarz Po każdej aferze spieprzał w Dolomity włoskie a mafia dostarczała mu kubańskie cygara na nasz koszt Na koniec w nagrodę że zniszczył nasze stocznie Merkel wzięła go do siebie Folksdojcz Tusk nienawidził Polski Dla niego przecież Polskość to ninormalność Sprawiedliwość wymaga aby tę kanalię osądzić i adekwatnie ukarać

  OdpowiedzUsuń
 5. A co niby działało, poza uzależnianiem Polski na różne sposoby, wyprzedażą majątku narodowego obcym kapitałom i aferami ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz