Piękne! Leszek Żebrowski rozkłada na łopatki Michnika podczas otwartego spotkania!


Do bardzo ciekawego spotkania doszło podczas krakowskich Targów Książki. Otóż wybitny historyk Leszek Żebrowski wytknął Adamowi Michnikowi kłamstwa jakie pojawiały się na łamach „Gazety Wyborczej”, a dotyczyły Powstania Warszawskiego.


Jak pisze na FB Leszek Żebrowski:

Podczas Targów Książki w Krakowie 29 października br. usiłowałem przypomnieć Adamowi Michnikowi (w trakcie otwartego spotkania z nim) sprawę paszkwilu, jaki redakcja "Gazety" - którą on od początku kieruje - zamieściła na temat Powstania Warszawskiego prawie 23 lata temu.
Ukazał się tam wówczas pod wspólnym tytułem: „Polacy – Żydzi: czarne karty Powstania” („GW” 29–30 stycznia 1994) artykuł Michała Cichego, poprzedzony całokolumnowym wstępem Adama Michnika. W swej książce "Paszkwil Wyborczej: Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim" (I wyd. 1995, II wyd. poprawione i rozszerzone 2014) wykazałem m.in., że liczne przytoczone tam "źródła", czyli cytaty pochodzące z dokumentów powstańczych, ale również z publikacji książkowych o masowym nakładzie zostały sfałszowane. Adam Michnik i Michał Cichy z wykształcenia są historykami, zatem znaczenie rzetelności źródeł powinni dobrze znać i rozumieć. Redakcja "Gazety", w tym red. Michnik i red. Cichy nigdy się jednak do tych zarzutów publicznie nie odnieśli.
Adam Michnik mej książki nie przyjął (ale przyznał, że ją zna), nazywając ją... paszkwilancką, nierzetelną, nieuczciwą (!). Stwierdził natomiast, że on się do tych zarzutów już odniósł. Ja jednak nic o tym nie wiem. Proszę zatem Czytelników, jeśli ktoś coś na ten temat gdzieś znalazł, niech mi prześle takie informacje.
Ponadto Adam Michnik stwierdził, że to... nie był jego artykuł.
Czyli: nie jego ręka, nie jego pióro, nie jego gazeta...
Dowcipniś jakiś z niego, czy co? – napisał Leszek Żebrowski.
Oglądajcie ten film!!

fot: YouTube


Komentarze

 1. złodzieja czyt.michnika złapali za rekę,a ten zbój wrzeszczy ,to nie moja ręka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy przypomnieć co Ten jąkała mówił w Australii, mianowicie: POLACY to tak głupi naród że my żydzi zrobimy z nimi co będziemy chcieli!!!

   Usuń
 2. A złapał Tajny Współpracownik SB "Leszek"

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet komentować się nie chce tego Michnika ,brat zbrodniarz komunistyczny ..to wszystko wyjaśnia

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście tej mendzie już nie dużo zostało...aż nie mogę się doczekać...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz