Niepokojące słowa byłego dowódcy sił NATO! „Niepodległość Polski nie jest czymś gwarantowanym”


W dzienniku „Super Express” ukazał się ciekawy wywiad z gen. Richardem Schirreffem, byłym zastępca dowódcy sił NATO w Europie.


Dowódca zaznacza w nim wyraźnie, że Polska nie otrzymała niepodległości raz na zawsze i trzeba o tym pamiętać. W tym kontekście mówi o przykładzie Ukrainy, której los zmienił się praktycznie w jedną noc:
Mój punkt widzenia podziela coraz więcej osób w NATO. Oczywiście, że trzeba rozumieć Rosję, trzeba prowadzić z nią dialog i żyć w pokoju, ale to nie znaczy, że trzeba na wszystko pozwalać! Znacznie pewniej czułbym się jednak, gdybym mógł ją rozumieć z poczuciem własnej siły, a nie w obawie przed nią. Tymczasem teraz Europa robi to z pozycji względnej słabości. Przed atakiem na Ukrainę popełniano błąd, przyjmując, że Rosja do wojny się nie posunie. To zmieniło się w jedną noc – czytamy w dzienniku.

I warto o tym pamiętać, również gdy pada krytyka, że wojska amerykańskie będą stacjonować w Polsce. I dobrze, bo to daje nam pewną dodatkową pewność, że w razie ataku ze wschodu, ktoś szybciej ruszy nam z pomocą. Atak na wojska amerykańskie, to jak atak na USA.

Fot: YouTube
Źródło: se.plKomentarze

Prześlij komentarz