Wicepremier Morawiecki ucina spekulacje! „Żadnych decyzji ws. jednolitego podatku nie podjęliśmy”


Wicepremier i minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, przebił napompowany do granic możliwości balon propagandy i manipulacji, który szybował przez media od kilku tygodni. W Morawiecki mówi, że nie ma żadnych konkretnych decyzji ws. jednolitego podatku.


Jeśli tak jest, to skąd te wszystkie informacje, że przedsiębiorcy dostaną karę za prace, że będziemy płacić wyższe podatki itd.?

Jak mówi wicepremier Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”:

Dopiero pracujemy nad tym podatkiem i żadnych wiążących decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Po trzecie, mogę zapewnić, że dla znakomitej większości firm korzystających z podatku liniowego, wprowadzenie podatku jednolitego nie będzie oznaczało zwiększenia daniny, a wręcz przeciwnie. Ogromna rzesza podatników zyskałaby na tym rozwiązaniu – mówi wicepremier Morawiecki.

Polityk dodaje, że informacja, która pojawiła się ostatnio w mediach, która dotyczyła likwidacji ulgi wynikającej ze wspólnego opodatkowania małżonków, jest nieprawdziwa.
Nie ma i nigdy nie było takiego zamiaru. Głównym założeniem nowego podatku jest jego uproszczenie i sprawiedliwszy pobór. Nasz system jest jednym z najbardziej degresywnych na świecie, co oznacza, że wraz ze wzrostem zarobków procentowo spada wysokość opodatkowania. To jest niesprawiedliwe – mówi wicepremier w rozmowie z dziennikiem „Super Express”.

Szkoda, że dopiero teraz, bo media dokonały bardzo porządnego przeorania rządu w tej sprawie. Ale lepiej późno niż wcale.

Źródło: se.pl
fot: YouTube


Komentarze