Petru z kumplami zorganizowali konwencję programową Nowoczesnej. Założenie wyśmiewa cały internet!


W weekend odbyła się bardzo ważna i oczekiwana przez wszystkich sympatyków sceny politycznej konwencja programowa partii Nowoczesna. Być może udało się ją zorganizować, bo Ryszard Petru apelował o wpłatę 10 zł na rzecz partii, tego nie wiemy, ale wiemy, że zamiast programu poznaliśmy jakiś totalny bełkot o konieczności odsunięcia PiS od władzy.


Przytoczymy tylko dwa najważniejsze cytaty bo reszty nie warto, uwierzcie. Przez cały czas lider Nowoczesnej mówił o konieczności odsunięcia obecnego rządu od władzy, a ws. konkretów dotyczących programu, prosił Polaków o uwagi. Czy to poważne? W naszej ocenie nie.

- Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków. Jesteśmy otwarci na państwa uwagi i sugestie. Chcemy odsunąć PiS od władzy i to zrobimy. Postawimy przed Trybunałem Stanu Dudę i Szydło. Chcemy wyjść do Polaków, konsultować z nimi program, jesteśmy otwarci na korekty. Będzie dużo do sprzątania. To wszystko trzeba będzie poprawić, trzeba będzie poprawić. Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, która ma całościowy program. Będziemy walczyć z agresją i przemocą – mówił Petru.

Czy przypomina Wam to program? Nam nie...
Ok, żebyśmy byli obiektywni, to musimy podać, że lider Nowoczesnej chciałby wprowadzenia systemu kanclerskiego, ograniczeniem kadencji posłów do dwóch, czy też zwiększenie udziału podatków PIT i CIT samorządów, zmniejszenie liczby ministrów i wiceministrów, wprowadzenie kryterium dochodowego w programie Rodzina 500+, wprowadzenie rozdziału państwa od Kościoła, przeforsowanie legalizacji związków partnerskich i finansowania in vitro z budżetu, a nawet zmianę filozofii nauczania w szkołach.

Tylko takie banialuki, to przedstawia każda partia polityczna i to nie są żadne nowe rozwiązania. Wszystko wygląda tak, jakby Petru z kolegami pozbierali plany różnych partii i zlepili w całość, przedstawiając jako swoje.

Śmieszne to i straszne...

Na słowa Petru odpowiedziało PiS, przypominając co mówił w 2008 roku:Komentarze

 1. Cały Internet to się śmieje, ale z tego arcydzieła kinowego, a ja Petru trzymam za słowo,czas szybko mija a trybunał stanu czeka. Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ktoś wie gdzie to coś się wyklulo jakie są jego korzenie ????????..

  OdpowiedzUsuń
 3. beret ma zryty ostro jak i jego partyjka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Pod trybunał to najpierw niech polecą osoby z poprzedniej grupy rządzącej, czyli PO, potem dopiero może lecieć PiS. A Nowoczesna i tak w przedbiegach zmieni w większości przynależność partyjną...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz