Gigantyczna kompromitacja Ryszarda Petru! To nie żarty, on pomylił sens „Procesu” Franza Kafki!


Turlamy się ze śmiechu i wijemy po podłodze, bo to co zrobił, a raczej powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru, podczas kongresu sędziów w Warszawie, przechodzi ludzkie pojęcie. Swoją drogą, co takiego robił pan Petru na kongresie sędziów? Czy był albo jest sędzią? Hę?
Ale do rzeczy. Wszyscy chyba w szkole średniej czytali słynną lekturę „Proces” Franza Kafki, który wspaniale opisał jak bezduszny może być wymiar sprawiedliwości, jak wielka jest władza sędziów, którzy jeśli tylko chcą mogą zrujnować życie człowieka.

I oto Ryszard Petru wyskakuje z tekstem:

Władza sądownicza to fundament demokracji i krwiobieg gospodarki, bez niej niemożliwe jest prowadzenie biznesu i rozstrzyganie sporów, dochodzenie swoich praw. Jeśli sądy nie będą działać, jeśli nie będą im ufać, to obywatele będą rozstrzygać spory poza sądami – upraszczając na przykład za pomocą kija bejsbolowego. Niezależność sądów powoduje, że mamy nadzieję, ze w sądzie spotka nas sprawiedliwość – mówił lider Nowoczesnej.I dodał:

Jeżeli sądownictwo w Polsce zostanie masowo upolitycznione, człowiek nie będzie w stanie zwrócić się, by kwestionować decyzję urzędnika. Bez sądów nie będzie można odwoływać się od decyzji urzędników. Będzie jak w „Procesie” Kafki – mały człowiek nie będzie miał gdzie pójść.

Jak widać Ryszardowi Petru przyda się Narodowe Czytanie Książek!
Komentarze

 1. PRZECIEK! Polityk Ryszard P. największym beneficjentem afery reprywatyzacyjnej. Ponad 6 mld PLN zarobku!

  https://ryszardswetru.pl/przeciek-ryszard-najwiekszym-beneficjentem-reprywatyzacji

  OdpowiedzUsuń
 2. "dla sądu ani swądu, a dla picy pół kłonicy ..." ot myslenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Cos nie wychodzi mu to mieszanie filiżanką:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. To przepełnia już miarę śmieszności na takim stanowisku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz