Gazeta Finansowa ujawnia: Kilkudziesięciu milionerów wśród prokuratorów! Skąd oni mają taką kasę?


Prokuratorzy należą do najbogatszych ludzi w Polsce. Wśród nich jest kilkudziesięciu milionerów – wynika z zestawienia majątków prokuratorów opublikowanego przez „Gazetę Finansową”. Podstawą zestawienia są opublikowane w zeszłym tygodniu oświadczenia majątkowe prokuratorów.


Wbrew temu co twierdzą sami prokuratorzy ich środowisko należy do najlepiej zarabiających ludzi w Polsce. Zarobki najbogatszych śledczych sięgają 350 tys. złotych rocznie, a więc na sektor budżetowy są to ogromne pieniądze.

Ranking „GF” pokazał też sporą część prokuratorów, którzy podobnie jak politycy, ukrywają majątek. Prokuratorzy w przeważającej części nie chcą podawać ile zarabiają, powołując się na wątpliwą argumentację prawną.

Część prokuratorów przepisała zaś majątek na rodzinę. Co wynika z faktu iż mimo znacznych zarobków (około 20 tys. miesięcznie) i stażu pracy deklaruje brak jakichkolwiek oszczędności, czy majątku.O tym, że wymiar sprawiedliwości jest niedofinansowany, słyszymy od lat. Sędziowie i prokuratorzy wiecznie narzekają na zbyt małe wynagrodzenie.

Ciekawe są relacje samych prokuratorów na ujawnienie oświadczeń. Na forum prokuratorów RP możemy przeczytać wypowiedzi zapowiadające pozwy cywilne za opublikowanie oświadczeń majątkowych. Pada hasło, że „jawność to nie to samo, co publikacja”.

Zestawienie majątków prokuratorów w najnowszym wydaniu „Gazety Finansowej”


fot: pixabay.com


Komentarze

 1. A jaki majątek maTomasz Jankowski z Prokuratury Rejonowej w Gdańsku, jemu zawdzięcza... Waldemar Raszkiewicz, no właśnie jego matka dla której był jedynym opiekunem zmarła tydzień temu, a on sam winien był temu, że walczył z gdańską mafią hospicyjną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narkotyki, hazard i cały biznes zwiazany z umieraniem to dla klasy sredniej był i bedzie trampolina do wybicia sie.Za firmami pogrzebowymiktore przejeły kontrole : od kwiaciarni po opikeka nad cmentarzami,przejmowaniem hospicjum i " dozgonna troska pensjonarjuszy" stoi taki " smród, ze nawet konkurencyjne firmy nie próbuja gigantom wchodzic w teren....Kiedys były afery za " skórami" i za bardzo rzucało sie w oczy.Teraz gorsze rzeczy tam sie dzieja.Tylko robia to ludzie cwani w białych rekawiczkach...Spalarnie sa potrzene..ale np.w Krakowie sliski temat jeszcze bo za dobre maja plecy w miesci Ci Panowie.

   Usuń
 2. Jak brali za wypuszczenie przestępcy 25 tys za drobna kradzież to mają !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako „ PAŃSTWO PRAWNE „ równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  Sędzia Daniel Strzelecki ( Jelenia Gora )winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa !
  Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro?
  O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze?
  Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo?
  http://pressmania.pl/?p=32602
  http://3obieg.pl/daniel-strzelecki-nietykalny

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawdopodobnie pierwsze tego typu zdarzenie w Polsce. Pokrzywdzony zaprasza na posiedzenie sądu, na którym będzie rozpatrywane zażalenie na postanowienie prokuratora umarzające dochodzenie!
  1.Opisywany już tutaj Bogdan Biedrzyński zaprasza na posiedzenie Sądu Rejonowego w Bolesławcu (ul. Sądowa 1) prokuratora Sebastiana Woźniaka:
  Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu
  Ul . Bolesława Chrobrego 5
  Czyn zabroniony.
  sygn. akt Prokuratury: 2 Ds. 674/13
  Pan prokurator Sebastian Woźniak.
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-postepowanie-karne-obrzedowe

  OdpowiedzUsuń
 5. Tandem Wożniak Strzelecki zgnoił masę niewinnych ludzi . Bezkarnie . A Praktycznie wynikało to z mocnych pleców w SO jelenia Góra . Jak widać tam są takie same normy .

  OdpowiedzUsuń
 6. Sędzia na rozprawę wywołuje , Powoda , brata imię i nazwisko , który nie jest żadną stroną w sprawie ,Powód jest pełnomocnikiem brata w kilku sprawach nie tylko Sądowych , Prokuratura Krajowa kieruje Skargę o przestępstwie do rozpoznania w nadrzędnej Prokuraturze w Gdańsku , podległy prokurator z Prokuratury Rejonowej postanawia doprowadzić do matactwa i nadrzędnego zarzutu nie sprawdza , z jakich źródeł sędzia zna imię brata Powoda . Korupcja jest jawna nazwisko Pozwanego jest znane w całym wymiarze sprawiedliwości ten ród ma powiązania od Policji przez Prokuratorów , Sędziów na różnych szczeblach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspieramy polski rząd PiSu w walce z korupcją w Polsce.
  Każdy „ kto łamie prawo jest przestępcą !
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Obecny rząd PiS musi zacząć przywracać standardy demokratyczne, które za rządów PO były w różnym stopniu w zaniku, co dostrzegła większość społeczeństwa polskiego.
  Rozległa korupcja wymiaru sprawiedliwości – dziedziny życia cieszącej się najniższym zaufaniem społecznym w Polsce, korupcja w gospodarce i finansach, w praktyce brak wolnego rynku, kupowanie poparcia mediów za pieniądze podatników przez rząd to tylko niektóre problemy Polski zarządzanej 8 lat przez PO.
  Czas na zmiany !!!!!!
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz