Bronisław Wildstein bezlitośnie o KOD: Z ich krzyku pozostanie niedługo tylko pisk


Publicysta Bronisław Wildstein na antenie Polskiego Radia ciekawie komentował ostatnie plany i aktywności działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Warto przedstawić Państwu kilka cytatów.


Wildstein przyznał w rozmowie, że nie sprawdzają się wcześniejsze deklaracje i założenia KOD, że na marsze organizowane przez ekipę Mateusza Kijowskiego będą przychodzić miliony osób.

Z wielkiego krzyku Komitetu Obrony Demokracji pozostanie niedługo tylko pisk. KOD z jednej strony jest niebezpieczny, bo podgrzewa nastroje, pogłębia podział Polski. Z kolei z drugiej strony sam się ośmiesza – mówił publicysta.

Wskazał, że KOD uczestniczy w niebezpiecznym procederze.

Bo niszczy dialog publiczny. Te rzeczy, które tam się dzieją, wywołują oburzenie. Nie jest on skuteczny, natomiast jest skuteczny w psuciu atmosfery politycznej.

Autor wielu książek, nawiązał również do planu wyjścia na ulice 11 listopada:

Podgrzewają nastroje, bo Polacy nie lubią awantur. Wbrew temu, co się opowiada, Polacy to bardzo spokojny naród. To, co się dzieje w Polsce, w sensie zajść ulicznych (sytuacja na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”), to nie są żadne poważne rzeczy – mówił Wildstein na antenie Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radia
fot: YouTube


Komentarze