Ziobro podsumował Rzeplińskiego! „Nazywanie go sędzią jest nieuczciwe wobec prawdziwych sędziów”


Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro na antenie TVP, pięknie podsumował działalność prezesa Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który chce być sędzią, rozjemcą, głównym graczem w polityce, Polsce, najlepiej gdyby był królem.Takie zachowanie nie podoba się politykom PiS, oraz członkom rządu, co potwierdza Ziobro, który Rzeplińskiego nazywa politykiem:

Fantazja pana profesora Rzeplińskiego, prezesa Rzeplińskiego, polityka Rzeplińskiego nie zna granic. Nazywanie go sędzią to byłoby nadużycie wobec wielu rzetelnych i uczciwych sędziów – stwierdził Ziobro.

W rozmowie minister komentował również wyrok w sprawie konstytucyjności nowej ustawy o TK, który ma zostać ogłoszony 11 sierpnia na posiedzeniu niejawnym:
Trybunał Konstytucyjny nie ma żadnej drogi prawnej, by na posiedzeniu niejawnym rozstrzygać kwestie związane z tajemnicą, Jeżeli Trybunał się tego podejmie, to będzie to działanie na „rympał”, działanie wbrew prawu, ostentacyjne łamanie prawa. Jeżeli coś ma być orzekane powinno być jawne. Wiemy, że standardy sędziowskie są obce panu Rzeplińskiemu – mówił Ziobro.

I taka jest smutna prawda o Trybunale Konstytucyjnym. Wszystko rozegra się w grudniu. To wówczas przekonamy się, jakie są dalsze plany Andrzeja Rzeplińskiego. Jeśli oficjalnie wejdzie do polityki, to potwierdzą się słowa takich osób jak Ziobro, a jeśli zniknie gdzieś i będzie imał się działalności związanej z własnym wykształceniem, udowodni, że wszyscy się mylili.

Jak my uważamy? Podobnie jak Ziobro. Ciekawi nas tylko z jaką siłą polityczną może związać się obecny prezes TK.

fot: ms.govKomentarze

 1. Jak to jest ,ze mozna najwazniejsze rzeczy zawrzec w 10 przykazaqniach a konstytucja urasta do tomow ,ktorych nikt juz nie rozumie a interpretacja przepisow jest dowolnie tlumaczona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tomow? widziales kiedys konstytucje RP?

   Usuń
 2. Sędziom, rozjemcom, analfabetOM!
  LUDZIE, KTO WAM TE TEKSTY PISZE? GŁÓWNY ANALFABETA KRAJU?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś nie zauważył, to jest sarkazm w stronę mgr. Rzeplinskiego. To on z takim akcentem się wypowiada.

   Usuń
  2. Jakbyś nie zauważył, to jest sarkazm w stronę mgr. Rzeplinskiego. To on z takim akcentem się wypowiada.

   Usuń
 3. Sędzia Strzelecki winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa !
  Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro?
  O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze?
  Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo?
  http://pressmania.pl/?p=32602
  http://3obieg.pl/daniel-strzelecki-nietykalny

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz