Tym razem przesadził! Petru uważa, że w Polsce tworzy się system sowiecki!


Mamy dzisiaj dla Państwa nie wpadkę, ale wyraźną przesadę, która pojawiła się w słowach lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Można wiele mówić o obecnej władzy, można ją krytykować, ale tego typu porównania, na które odważył się Petru, są przegięciem.


Petru w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Faktach po faktach” TVN24 powiedział:

Sprawa jest dosyć jasna. Od 9 miesięcy PiS nie jest w stanie przeprowadzić jednej ustawy o TK, która byłaby zgodna z Konstytucją. Tworzy buble prawne, które są kwestionowane przez TK. Rząd uznaje i nie uznaje wyroków, bo potem publikuje. Ma świadomość tego, że ustawy są złe i dlatego proponuje kolejne rozwiązania. To, że minister Gowin proponuje kompromis, świadczy o tym, że ma świadomość, że jest problem. Dzisiejsze zawiadomienie do prokuratury jest nieodpowiedzialne mówił.
I dodał:

Apeluję do polityków PiS-u o opamiętanie. Żeby nie tworzyli systemu sowieckiego w Polsce, gdzie prokuratura działa pod dyktando ministra sprawiedliwości, który jest politrukiem – dodał lider Nowoczesnej.

Mamy dla pana posła Petru radę, bo pamiętamy, że jest słaby z historii. Niech sobie otworzy książkę o stalinowskiej Rosji i poczyta jak było. Jeśli teraz tworzy się system stalinowski w Polsce według Petru, to znaczy, że powinien chyba wybrać się do lekarza, bowiem ma problemy z ocenianiem rzeczywistości.


Komentarze

Prześlij komentarz