To jest totalny odlot! Juncker krytykuje Austrię i twierdzi, że należy negocjować z Turcją!


Kanclerz Austrii Christian Kern stwierdził w wywiadzie dla ORF, że rozpocznie wkrótce konsultacje z szefami państw i rządów krajów Unii Europejskiej w sprawie możliwości wstrzymania rozmów z Turcją na temat przyjęcia tego kraju do UE.Zdaniem Kerna czas "kliknąć w przycisk reset" i zakończyć tę "dyplomatyczną fikcję", bowiem gołym okiem widać rozmiar demokratycznego deficytu w Turcji. Również turecka gospodarka nie dorosła jeszcze do "europejskiej średniej".

I mamy reakcję na słowa kanclerza, który jak widać zachowuje zdrowy rozsądek. Głos zabrał szef Komisji Europejskiej Juncker!

Juncker oświadczył, że zamrożenie rozmów akcesyjnych z Turcją byłoby wielkim błędem. Odrzucił tym samym apel Austrii o zerwanie negocjacji o przystąpienie Turcji do UE.

Jeśli w tym momencie sprawimy wrażenie, niezależnie od sytuacji, że Unia Europejska nie jest gotowa zaakceptować Turcji w swym gronie, byłby to moim zdaniem wielki błąd polityki zagranicznej - powiedział Juncker w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD.Dobra, żeby nie było totalnej krytyki tego lewicowego polityka, musimy dodać, że po chwili się poprawił i stwierdził:

Turcja, w dzisiejszym stanie, nie może zostać członkiem Unii Europejskiej, zwłaszcza jeśli przywróci karę śmierci, czego niektórzy się domagają. Konsekwencją tego byłoby natychmiastowe zerwanie negocjacji - ocenił Juncker.

My natomiast nieustannie będzie odnosić tę sytuacją do polskiego problemu, który tak bardzo drażni Brukselę. Co was Polska obchodzi i jej problem polityczny z Trybunałem Konstytucyjnym, skoro w przypadku Turcji mówicie o karze śmieci, chcecie rozmawiać o wizach? A aresztowania sędziów, dziennikarzy, żołnierzy, zwykłych obywateli? Tego nie widzicie? To was po oczach nie razi?Komentarze

  1. Jaka jest droga prawna by wreszcie pozbyć się tego debila?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, od tego jest chyba PE, a wiadomo, kto w nim ma większość: Juncker i jemu podobni.

      Usuń

Prześlij komentarz