To jest totalny odlot! Juncker krytykuje Austrię i twierdzi, że należy negocjować z Turcją!


Kanclerz Austrii Christian Kern stwierdził w wywiadzie dla ORF, że rozpocznie wkrótce konsultacje z szefami państw i rządów krajów Unii Europejskiej w sprawie możliwości wstrzymania rozmów z Turcją na temat przyjęcia tego kraju do UE.Zdaniem Kerna czas "kliknąć w przycisk reset" i zakończyć tę "dyplomatyczną fikcję", bowiem gołym okiem widać rozmiar demokratycznego deficytu w Turcji. Również turecka gospodarka nie dorosła jeszcze do "europejskiej średniej".

I mamy reakcję na słowa kanclerza, który jak widać zachowuje zdrowy rozsądek. Głos zabrał szef Komisji Europejskiej Juncker!

Juncker oświadczył, że zamrożenie rozmów akcesyjnych z Turcją byłoby wielkim błędem. Odrzucił tym samym apel Austrii o zerwanie negocjacji o przystąpienie Turcji do UE.

Jeśli w tym momencie sprawimy wrażenie, niezależnie od sytuacji, że Unia Europejska nie jest gotowa zaakceptować Turcji w swym gronie, byłby to moim zdaniem wielki błąd polityki zagranicznej - powiedział Juncker w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD.Dobra, żeby nie było totalnej krytyki tego lewicowego polityka, musimy dodać, że po chwili się poprawił i stwierdził:

Turcja, w dzisiejszym stanie, nie może zostać członkiem Unii Europejskiej, zwłaszcza jeśli przywróci karę śmierci, czego niektórzy się domagają. Konsekwencją tego byłoby natychmiastowe zerwanie negocjacji - ocenił Juncker.

My natomiast nieustannie będzie odnosić tę sytuacją do polskiego problemu, który tak bardzo drażni Brukselę. Co was Polska obchodzi i jej problem polityczny z Trybunałem Konstytucyjnym, skoro w przypadku Turcji mówicie o karze śmieci, chcecie rozmawiać o wizach? A aresztowania sędziów, dziennikarzy, żołnierzy, zwykłych obywateli? Tego nie widzicie? To was po oczach nie razi?2 komentarze:

  1. Jaka jest droga prawna by wreszcie pozbyć się tego debila?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, od tego jest chyba PE, a wiadomo, kto w nim ma większość: Juncker i jemu podobni.

      Usuń