Petru ma problem. Ludzie otworzyli oczy i wolą Platformę Obywatelską zamiast Nowoczesnej


Z najnowszego badania opublikowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”, wynika wyraźnie, że topnieje poparcie dla partii Nowoczesna, a buduje się coraz większe poparcie dla Platformy Obywatelskiej.


Sondaż przeprowadzony dla „Rz” pokazuje, że oba ugrupowania mogą liczyć na 15 proc., poparcie, ale ugrupowanie Ryszarda Petru straciło 2 proc., głosów w ostatnim miesiącu, natomiast partia Schetyny zyskała 3 proc.

Pokazuje to, że Schetyna choć jest w trudnym okresie, choć jego partia boryka się z wieloma problemami, lepiej oddziałuje na liberalny elektorat, niż Ryszard Petru.Oczywiście powodem spadku poparcia dla Nowoczesnej mogą być wpadki jej lidera, oraz pozostałych polityków ugrupowania.

Ale również brak prowadzenia konkretnej polityki. Brak programu, brak koncepcji, brak wizji. Wyborcy top widzą, że Nowoczesna walczy tylko o Trybunał Konstytucyjny, dodatkowo nieudolnie.

Zobaczymy, czy negatywny trend na tej partii się utrzyma.Komentarze

  1. po to Nowoczesna była powołana - TK obronić w jego ustalonym składzie przez PO, bo przecież na ten układ wydali kupę łapówek a utrzymanie w mocy ustaw zaprojektowanych dla lobbystów i przestępców gospodarczych ciężkiego kalibru...

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedni i drudzy nie dojdą do władzy, Petru jest na to za gułpi a Schetyna to dziadziuś pokroju Leszka Milera. Tacy to jedynie do roboty, do Krakowa :) Tam u smoka jest jedno zlecenie, na którym znają się obydwaj :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz