Odlot! Dominika Wielowieyska porównuje słowa prezesa PiS do nazistowskich haseł?


Bardzo często, gdy ktoś z „Gazety Wyborczej” stara się komentować, a temat dotyczący PiS, to musi obrzucić przeciwnika antysemityzmem albo nazizmem. I oto mamy nowy przykład Dominiki Wielowieyskiej.


Pamiętacie słynną wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, gdy powiedział prawdę o uchodźcach roznoszących choroby. Prawdę, bo wiele przykładów w Holandii czy Danii potwierdziło słowa byłego premiera.

Ale dla redaktorki GW, to za mało! Jak pisze w ostatniej „Wyborczej”, fobie i słowa Kaczyńskiego można porównać do nazistowskich haseł!Chodzi mi o podsycanie niechęci wobec ludzi o innym kolorze skóry, religii, pochodzeniu. Przykładem jest wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o uchodźcach, którzy przynoszą choroby. Taka zbitka - jest to chyba dla prezesa PiS jasne - kojarzy się z nazistowskim hasłem: "Żydzi, wszy, tyfus". Nie wolno tej melodii używać. Czym innym jest oddzielanie decyzji politycznych od stanowiska Kościoła, a czym innym pielęgnowanie ksenofobicznych fobii – napisała Wielowieyska.

Kiedyś prof. Chodakiewicz tłumaczył, że gdy manipulant nie ma czym atakować, to rzuca hasła „Hitler, nazista, antysemita”. I tu się teoria potwierdza.

fot: TVN24
Komentarze

  1. GW? A to ten szmatławiec zatrudniający SBeckich donosicieli pokroju Maleszki, którego redaktorem jest Adaś Szehter dla niepoznaki zwanym Michnikiem. Okręt z Czerskiej tonie, ale to nie przeszkadza załodze krzyczeć że wszystkiemu winni są polscy naziole i antysemici. Tak poza tym jak będzie trzeba to Jurek Soros obiecał że wykupi cały niesprzedany nakład " Głosu cadyka " 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. mozna polemizować ,nie zgadzać się politycznie ,ale to co wyprawiają dziennikarze z wyborczej czy TVN24 to jest jawna walka o władzę ! lub przeciwko Polsce ! Wielowiejska tutaj wychodzi tuz tuż,przed Lisa...chyba Jej o to chodzi...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz