Maski opadły! Kijowski otwarcie przyznaje, że ludzie KOD-u powinni wejść do polityki


Dzieje się, to czego spodziewali się praktycznie wszyscy, no może nie spodziewali się sympatycy Komitetu Obrony Demokracji. A mowa tutaj o ewentualnym wejściu ludzi związanych z KOD do polityki.


Cały czas powtarzano, a dokładniej to lider KOD Mateusz Kijowski powtarzał, że nie zależy mu na polityce, że organizacja, którą kieruje nie ma takich planów itd.

A tymczasem, wszystko się zmienia! Maski opadają i Kijowski podczas ostatniego rajdu po mediach, najpierw przyznał, że chciałby, żeby KOD powstał również w innych krajach europejskich, a teraz przekonuje, że jego ludzie powinni zasiąść w ławach na ul. Wiejskiej!

Mam nadzieję, że będę szefem KOD-u. Nie przewiduję, abym mógł startować w wyborach. Raczej cały czas są w KOD-zie dyskusje, jak się bardziej od polityków i władzy odciąć. KOD nie będzie wystawiał list – mówił 10 maja 2016 roku w rozmowie z wp.pl.
Pojechał chłopina na urlop, wrócił i mówi teraz tak na antenie TVN24:

KOD może popierać stworzenie szerokiego porozumienia prodemokratycznego. Chcielibyśmy, żeby ludzie z KOD wchodzili do partii politycznych, żeby startowali w wyborach, ale jako członkowie partii – powiedział.
No nie nadążysz o co może tym ludziom chodzić. Ale skoro chcą wejść do polityki, to na bank o kasę i władzę, jak wszystkim politykom :)Komentarze