Kolejne przegięcie! Poseł Mieszkowski z Nowoczesnej skarży się w „New York Times” na polską demokrację!


Poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski niedawno doniósł do prokuratury na lidera Narodowców RP Mariana Kowalskiego, który w dość mocny, ale również trafny sposób, skomentował zarzuty Mieszkowskiego dotyczące morderstwa w Jedwabnem, którego jak pamiętali dokonali naziści.


Mało posłowi donosów i obrażania Polski. Teraz skarży się w amerykańskim dzienniku „New York Times”!

W rozmowie poruszono temat demokracji i wolności w Polsce. W rozmowie z dziennikarzami, poseł Mieszkowski przekonuje, że „Jarosław Kaczyński preferuje władzę autorytarną z zamiłowaniem do dyktatury”.

Zawsze o tym marzył – mówi nowy znawca Jarosława Kaczyńskiego...

W ocenie posła polska demokracja „usnęła”, bo jak dodaje „walczący o nią zapomnieli, że demokracja, to coś co trzeba kultywować”. Twórcze prawda?Mieszkowski dodaje, że w prawdziwej demokracji „społeczeństwo obywatelskie jest niezbędne”.

I teraz hit!

„New York Times” wskazuje w odniesieniu do rozmowy, że sukces wrocławskiego teatru, którym kieruje Mieszkowski, jest dowodem na dobry stan świadomości społeczeństwa.

Co tu dużo komentować? Możemy zadać tylko pytanie, ile jeszcze ten stan będzie trwał? Przecież to jest obłęd, żeby tacy ludzie jak ten Mieszkowski, komentowali polskie sprawy na łamach zachodnich mediów...

fot: YouTubeKomentarze