Dramat na Czerskiej! W badaniach wyszło, że 500+ nie idzie na piwsko, ale na żywność i ubrania!


Ileż to się napisali jedno i drudzy dziennikarze, że pieniądze wypłacane przez państwo w ramach 500+, będą wydawane na alkohol itd.Nawet pewien niemiecki tygodnik wydawany w Polsce, pisał niedawno, że Polacy naprali pieniędzy państwa i pojechali chlać nad morze.

A tu proszę taka niespodzianka i to na łamach „Gazety Wyborczej” opisana. Z badania SGH wynika, że środki z 500+ idą głównie na żywność i ubrania!

Blisko 43 proc. Polaków uprawnionych do pobierania świadczenia przyznało, że pieniądze wydało przede wszystkim na podstawowe potrzeby, a więc zakup żywności i odzieży. Drugim wskazywanym celem (34,3 proc.) były opłaty związane z przedszkolem lub szkołą. Co trzeci badany deklarował, że pieniądze wydał na edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci. 16 proc. badanych otrzymane pieniądze oszczędza – czytamy w „GW”.
Ankietowani przyznają, że w przyszłości będą pieniądz przeznaczać na edukację.

Najwięcej badanych (44,3 proc.) deklaruje, że wyda je na edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci, a nieco ponad 44 proc. na opłaty związane z przedszkolem lub szkołą. Zakup jedzenia i ubrań wskazuje 39,5 proc. badanych.

Ponad 16. proc. obywateli przyznało, że pieniądze z 500+ oszczędza na przyszłość.

Dobrze, że nie podali ile osób przebija :)
Komentarze

 1. Haha... "przyznało, że wydali na ubrania".. juz widzę jak otwarcie przyznają, że wydali na wóde. Bzdury, niepoważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bzdury i niepoważne to jest ocenianie, ze wszyscy wydaja na wódę. Jednak patologia w naszym kraju bądź co bądź jest mniejszością a większosć stanowia uczciwie pracujący ludzie ledwo wiążący koniec z końcem

   Usuń
  2. Siedze w ksiegowosci jednej z duzych firm produkujacych i sprzedajacych ubrania, i nie zauwazylem wzrostu sprzedazy naszych produktow a jestesmy marka popularna czyli cenowo normalni, nie wiem co zrobic z ta info, moze nasza firma ma coraz gorsze wyniki na tle konkurecji albo ten artykul jest bzdura, albo ankietowani klamia. u nas nie widac wzrostu sprzedazy

   Usuń
  3. Najwyrazniej ta duza firma produkuje kiepskie te ubrania skoro nikt ich nie kupuje.

   Usuń
  4. Ja cały czas kupuję nowe ubrania dzieciom i dużo przeznaczam na edukację i różne wycieczki dla dzieci. Zero alkoholu i papierosów.

   Usuń
 2. To jedyny rząd za mojego żywota który pomyślał o dzieciach i rodzinach więc nie piszcie głupot pod ich adresem.Ja za innych rządów nie miałam na buty zimowe dla dziecko musiały chodzić w jesiennych całą zimę i ja również i rządu miały to gdzieś i rodzinnego dawali nie wiem na co bo 42 zł.Opieka mi dała raz 50zl bo zarobki przekraczamy 1 zł.Więc przykro patrzeć że polskim rodzinom żyje się lepiej wy komuchy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale dlaczego tylko rodziny z dwójką i więcej?nawet jesli bogatego urzędnika czy innego ministra a nie dostają dzieci jedynaki czy dzieci z domów dziecka?Nie uprawiaj propagandy bo skoro wszystkie dzieci uprawnione do zniżek szkolnych to dlaczego nie do 500+ ?Ten rząd nie jest normalny bo tworzy go nienormalna partia,która tak długo porządzi aż prezes wsadzi Tuska do kicia a w każdym mieście wybuduje pomnik brata

   Usuń
  2. Dlatego, że to jest bodziec do posiadania większej ilości dzieci. I od samego początku tak bylo przedstawiane. Proszę więc nie uprawiać propagandy negatywnej. Rodziny z małym dochodem dostają również na 1 dziecko.
   Zakłąmani, skorumpowani i wysługujący się obcym politycy zostali odspawani od koryt.

   Usuń
  3. Jak się ma dzieci to trzeba umieć na nie zarobić, a nie liczyć na opiekę, opieka tak ale tylko tam gdzie jest choroba lub starość, a nie na buty

   Usuń
 3. To prawda po raz pierwszy rzad pomyślał o dzieciach i biednych ludziach.Jednak jak widać nie wszystkim to odpowiada. Skoro jest tylu przeciwników 500+ to niech nie idą i nie biorą. A z tego co w moim otoczeniu się działo to wszyscy którzy krytykowali 500+ pierwsi poskładali wnioski:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie wiem śmiać się czy płakać, Polska została sprzedana za 5 stówek pajacowi, który ma w głęboko gdzieś rodziny liczy się władza, zemsta, pajacowi, który za nic nie odpowiada, no może za pomniki smoleńskie, z tej katastrofy zrobił pośmiewisko, niestety apele, pomniki, nie zagłuszą wyrzutów sumienia, to Kaczyńscy odpowiadają za Smoleńsk i nikt inny. Gdyby nie te 5 stówek, to ten pjac nigdy by wyborów nie wygrał.Magda

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli ktoś myśli że ten rząd daje na dzieci choć 1 zł to jest naprawdę naiwny jak te dzieci, które za to wszystko będą płacić i to srogo. Nic nam nikt nie daje i poprzednie rządy też nic nam nic nie dały! Ciągle nam zabierają w podatkach ukrytych o których przeciętny obywatel nawet nie ma pojęcia że istnieją. Kolego co tak od komuchów wyzywasz (ale to chyba o sobie mówisz) jeśli rząd obniżyłby ci opodatkowanie pracy i nie zabierałby ci 1/3 twoich zarobków albo podwyższyłby kwotę wolną od podatku znacząco, to wtedy mógłbyś mówić że coś dla twoich dzieci dobrego zrobił, a tak to nabili takich ludzi w butelkę i ty to łykasz. Ale masz takie prawo. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej to wpierw ludzie pospłacali długi, żeby móc wyjść na prostą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy PIS czy PO czy jakakolwiek inna partia: wszyscy są po równych pieniądzach! A z doświadczenia innych krajów, które płacą wysokie dodatki na dzieci wynika jednoznacznie : im niższy status społeczny tym większa rozrodczosc - stymulowana premią pieniężną. Niemcy placą 186 euro za każde dziecko i mają od lat minusowy przyrost naturalny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz