Ziemkiewicz obala głupotę światowych mediów: Martwią się, że poparcie zyska Front Narodowy


Publicysta Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika, komentował wydarzenia z Nicei, oceniając komentarze światowych mediów, które zamiast wykazać choć odrobinę refleksji, wobec tego co się stało, martwią się o poparcie polityczne dla partii Marine Le Pen.


Martwią mnie głosy światowych mediów. Jest w nich mnóstwo wypowiedzi, że najgorsze w tym wszystkim jest to, że wzrosną notowania Frontu Narodowego we Francji. Taki komentarz pojawił się nie byle gdzie, tylko w CNN. Co to za logika? – nie ważne, że zginęło tyle ludzi, wielu męczy się w szpitalach, nie żyją dzieci, tylko że nacjonalistyczna prawica się wzmacnia – mówił na Rafał Ziemkiewicz.

I dodaje jakie jest drugie zmartwienie:Drugie największe zmartwienie to islamofobia, zmartwienie intelektualistów, że przez to, że islamiści zabijają ludzi, to Europejczycy będą darzyć ich niechęcią.

Publicysta dodaje, że francuskie władze zamiast uczyć ludzi samoobrony, tłumią w nich instynkt obronny.

Ziemkiewicz dodał również, że Juncker jest „tchórzem”, bowiem szef Komisji Europejskiej stwierdził, iż "zamachowcy byli kryminalistami, a nie uchodźcami".

Źródło: TV Republika


---

Komentarze