Były poseł PO roznosi Tuska i jego ekipę! „Za stanowiska rezygnowali z polskiej racji stanu”


Jacek Żalek, to jeden z tych byłych posłów PO, którzy w czasie ubiegłej kadencji parlamentarnej, opuścili szeregi ugrupowania, bowiem mieli odmienne zdanie do spraw światopoglądowych.


Żalek nie zgadzał się m.in. na finansowanie prograu in-vitro z pieniędzy państwowych, ale również krytykował sam program.

Poseł (obecnie w klubie PiS, ale reprezentujący Polskę Razem) teraz krytykuje ile wlezie Platformę Obywatelską i przypomina wielką uległość poprzedniego rządu w stosunku do Niemiec.

Jak mówi w rozmowie z serwisem parlamentarny.pl, polscy politycy robili wszystko, czego chcieli Niemcy:

Przy czym politycy niemieccy nie musieli liczyć się z polskimi interesami, bo tak naprawdę władze polskie bezkrytycznie realizowały ich postulaty. Po co mieli zajmować się polskimi interesami, skoro polscy politycy o nie niedbali. Kuszono nas stanowiskami i za te stanowiska gotowi byliśmy zrezygnować z polskiej racji stanu – mówi Jacek Żalek.
I wskazuje na najlepszy przykład:

Dowodów na to nie trzeba daleko szukać. Donald Tusk jest najlepszym tego przykładem. Nie chodziło mu tyle o polską rację stanu, ale prywatny interes.

I to jest bardzo smutna prawda. Wystarczy jak sobie przypomnimy, decyzję rządu Ewy Kopacz przyjęciu do Polski 7 tys. imigrantów. Wyborcy tego nie chcieli, a oni i tak pod naciskiem niemieckim się zgodzili...Komentarze

Prześlij komentarz