Patryk Jaki: Polska ma inicjatywę. Szef Niemieckiego MSZ już dzwonił i tłumaczył się z tego spotkania


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentował w programie „Kawa na ławę” spotkanie szóstki krajów z inicjatywy niemieckiej i reakcję polskich władz.


Widać, że polska dyplomacja ma inicjatywę. Jutro odbędzie się to spotkanie, jeszcze nie wiemy ile osób przyjedzie, ale jeśli nawet kilku spotka się w Polsce, to widać, że Polska dyplomacja działa w sposób podmiotowy. I już mamy reakcję – mówił Patryk Jaki.I dodał:

Rzeczywiście dziś szef MSZ zadzwonił do ministra Waszczykowskiego, tłumaczył się z tego spotkania szefów 6 państw. Obiecał jednocześnie, że o wszystkich elementach, ustaleniach będzie na bieżąco informowane polskie MSZ i wszystkie pominięte państwa. Jednocześnie dementuję – szef MSZ nie będzie żadnego spotkania ze Słowacja i Czechami bez udziału Polski. Jutro będą konsultacje z udziałem wszystkich przedstawicieli Grupy V4 [i szefa MSZ Niemiec]. Później jest spotkanie, które odbywa się z inicjatywy Polski – stwierdził polityk.

I bardzo dobrze! Polska ma mieć i trzymać inicjatywę, żeby rozgrywać sytuację międzynarodową!

Komentarze

  1. Stworzyć unię państw międzymorza i UE może sobie tworzyć swoje Super Państwo w którym islamscy terroryści będą dotowani przez nie i które to szybko upadnie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz