Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej broni SB-eckich emerytur!


Partia systemowa, ma zawsze systemowe zadania, co w dobie dzisiejszej Polski, oznacza obronę za wszelką cenę postkomunistycznych interesów. Prezentuje to posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pichowicz.


W programie "Graffiti" w Polsat News posłanka krytykowała projekt MSWiA, który zakłada drastyczne obniżenie SB-eckich emerytur.

Nie można pozwolić na to, żeby osoby które były ofiarami miały mniejsze zabezpieczenie otrzymywane z budżetu państwa niż osoby, które uczestniczyły w systemie represji skierowanym przeciwko tym osobom, więc warto się temu rozwiązaniu przyjrzeć – stwierdziła Gasiuk-Pihowicz.W jej ocenie należy chronić prawa nabyte, a takimi są emerytury.

Są chociażby kwestie ochrony praw nabytych, no trzeba zobaczyć jakie to będzie rozwiązanie pod względem prawnym. Ja nie miałam możliwości przyjrzenia się temu rozwiązaniu i o ile wiem to jest na razie tylko w sferze propozycji rzuconej na konferencji prasowej. Więc bardzo jestem ciekawa, jakie to będzie rozwiązanie prawne i czy ono się ostoi w takim państwie, w demokratycznym państwie prawa, w którym jednak obowiązują pewne zasady gry.

Gratulujemy pani poseł Pihowicz. Jest honorowa jak Czesław Kiszczak dla „Gazety Wyborczej”.Komentarze

  1. Myślę, że bez względu na opcje polityczne, wszyscy politycy powinni w końcu zrobić porządek z dobrze uposażonymi emerytami SB, KW, UB, WSW , ZOMO i milicji. Za łamanie ludzi na wet minimum socjalne dla nich to za dużo. Ciekawe, czy gdyby ktoś z rodziny Pani Pihowicz był przez nich bity , opluwany, torturowany, szantażowany, też by się temu bacznie 27 lat przyglądała, a następnie nic nie zrobiła. Wstyd, że .Nowoczesna ma w tym względzie jakieś wątpliwości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz