Donald Tusk znów na smyczy Merkel! Lata jak piesek i aportuje jak kanclerz tego chce!


Niemcy bez żenady przejmują kierownictwo Unii Europejskiej. Dzisiaj w Willi Borsig, rezydencji ministerstwa spraw zagranicznych odbyła się zwołana przez Berlin konferencja ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Holandii i Luksemburga.Ustalono tam, że Wielka Brytania nie może odwlekać odejścia z UE przez wiele lat i procedura wyjścia musi się odbyć jak najszybciej! Przecież to oczywiste, że teraz Bruksela zrobi wszystko, żeby zastraszyć inne państwa członkowskie gotowe do rozpisania referendów.

Zastraszenie będzie więc trwało. Ale warto odnotować, że w spotkaniu wziął udział nie kto inny jak Donald Tusk.

Zdaniem mediów Angela Merkel wezwała też Donalda Tuska, którego zadaniem, jak można przypuszczać, będzie przekazanie berlińskich ustaleń państwom członkowskim pozostawionym za nawiasem.

Czyż to nie jest zwykłe chamstwo, a Tusk lata jak piesek?

A przecież to również jego wina, że doszło do Brexitu! Tusk podobnie jak szef Komisji Europejskiej Juncker, powinien podać się do dymisji, bowiem nie zrobił za wiele, żeby Wielka Brytania pozostała w strukturach Unii Europejskiej.Ciekawe słowa napisał o Tusku i „elitach” ekspert ds. międzynarodowych z Ośrodka Studiów Strategicznych Witold Jurasz:

Stopień oderwania elit europejskich był zbyt duży, by na serio podjąć wysiłek intelektualny zaradzenia wzrostowi nastrojów antyunijnych. Jakość elit - zbyt marna, by wyjść poza PR. Skądinąd tego wysiłku - choćby PR'owego - nie podjął również i Donald Tusk, który był przy okazji Brexitu równie pasywny jak pasywny jest od chwili objęcia swego urzędu. Wynik referendum obciąża również jego konto. Oderwanie elit w zwulgaryzowanej i jakkolwiek zdobiącej się w światowe szaty, a w istocie prowincjonalnej wersji widać i u nas np przy okazji komentarzy przedstawicieli "elit" w stosunku do narodu, który "nie dorósł" i w efekcie "niewłaściwie głosował". A głosował, jak głosował bo nikt go nie słuchał – czytamy.

I taka jest smutna prawda.Komentarze

 1. aha i skoro to Pisowi i jego zwolennikom nie pasuje to i wszystkim musi niepodować
  Ciekawe tylko że jednocześnie uważają go za nie polaka , a następnie i tak się nim interesującą , ciekawa sprawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak samo jak Ty. Nie pasują prawicowe poglądy, ale czytasz artykuły na tej stronie. Przeciesz masz gazeta.pl, naTemat.pl ...

   Usuń
  2. Rudy buc i tyle

   Usuń
 2. Widzę,żeś taki sam Polak jak i Tusk,jak nie umiesz poprawnie sklecić jednego zdania.

  OdpowiedzUsuń
 3. pasuje to tylko lewakom , którzy spieprzyć potrafią WSZYSTKO

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz