To jest dopiero odjazd! Agencja Moody's nie wierzy w Polskę, ale w Ukrainę już tak!


Kolejny raz mamy odsłonę kolesiostwa i jednego wielkiego układu biznesowego, jakim są agencje ratingowe. Nowy przykład – agencja Moody's.Czekaliśmy, aż wreszcie nastąpi ten słynny piątek 13 dla Polski i agencja obniży nam rating. No klops – opozycja może być załamana, bo ratingu nam nie obniżyli, więc szczekać nie mają o co tak głośno, ale żeby nie było tak kolorowo, analitycy stwierdzili, że nasz kraj ma złą perspektywę.

Agencja źle ocenia wzrost wydatków budżetowych i prognozuje, że mogą one wzrosnąć jeszcze bardziej po obniżeniu wieku emerytalnego.

W opinii analityków Moody's na szwank wystawiony został klimat inwestycyjny po "przesunięciu w kierunku bardziej nieprzewidywalnych polityk i legislacji".Ale co innego jest na Ukrainie! Kraj przeżarty korupcją, będący w stanie wojny, w ocenie ekspertów agencji ma perspektywę pozytywną!!

Agencja oczekuje stopniowego wzrostu ukraińskiej gospodarki w latach 2016-2017. Ale reformy muszą być kontynuowane.

Oczekujemy, że gospodarka będzie się odbudowywać. A to przełoży się na powolny wzrost w latach 2016 i 2017 po tym jak w dwóch ostatnich lat Ukraina straciła łącznie 15 proc. PKB. Deficyt budżetu pozostanie na dopuszczalnym poziomie 3,7 proc., co tłumaczy się wykonaniem programu reform, uzgodnionego z MFW. Razem z tym proces odbudowy gospodarki wymaga dalszych reform politycznych i ekonomicznych, w pierwszej kolejności działań antykorupcyjnych - czytamy w komunikacie Moody's

I co można o tym powiedzieć? Złota ręka Leszka Balcerowicza, który został doradcą prezydenta Petra Poroszenki?

Źródło: money.plKomentarze

 1. Znaczy się, Balcerowicz dostał nowe zadanie. Udupić Ukrainę, jak to zrobił z Polską. Czy Poroszenko jest zdrowy na umyśle, że takiego doradcę sobie wybrał? A może mu go ktoś wcisnął? Jak nam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że zdrowy. Tak samo jak nasi "specjaliści", "elita" zarobi mase pieniędzy kosztem narodu ukraińskiego.

   Usuń
  2. to jest jedna nacja.Zgadnij jaka?

   Usuń
 2. Znaczy się, Balcerowicz dostał nowe zadanie. Udupić Ukrainę, jak to zrobił z Polską. Czy Poroszenko jest zdrowy na umyśle, że takiego doradcę sobie wybrał? A może mu go ktoś wcisnął? Jak nam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poroszenko nie wybierał tylko Balcer został narzucony przez banksterów miedzynarodowych(USA) o czym powinien wiedzieć a jezeli nie wie to się dowie jak naród się weżmie za niego i jego doradcę co z pewnościa nastąpi tylko jak Ukraińcy przejrzą na oczy bo teraz nie mają nic a potem będą mieli dwa razy tyle.

  OdpowiedzUsuń
 4. BUCHOLTS szybko ich wykończy -- byłoby dobrze żeby tam POzostal !!

  OdpowiedzUsuń
 5. moze warto by obalic obalanie glupoty ? a wzieliscie pod uwage jaki rating ma aktualnie polska a jaki ukraina czy to juz dla was nie wazne grunt to ciemnemu ludowi przedstawic swoja prawde ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Głupotą i nieuctwem trudno wojować. Wg Moody's Ukraina ma rating 12 punktów gorszy od Polski (na 21 punktów całej skali). Polska ma rating w grupie najwyższej (inwestycyjnej) a Ukraina w najniższej (wysoce spekulacyjnej). Rozumiem jednak, że w tym poście nie chodziło o rzetelność tylko o wierne wypełnienie woli waszego idola Jacka "ciemny lud to kupi" Kurskiego. I jak widać po większości komentarzy "ciemny lud" kupuje... żal...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz