Premier Słowacji bardzo konkretnie! „W naszym kraju nie ma miejsca na islam”


Słowacki premier Robert Fico, choć reprezentuje lewicowy nurt myślenia, to jednak ma zupełnie inne podejście do imigracji, niż jego zachodnio-europejscy koledzy.


Udowodnił to kolejny raz w pierwszy oficjalnym wywiadzie, od czasu jak jego rządu został zaprzysiężony na drugą kadencję.
W ocenie premiera Fico „na Słowacji nie ma miejsca na islam”. Fico dodał, że zdaje sobie sprawę, że jego wypowiedź może nie spodobać się wielu jego rodakom, jednak podkreślił, że od dawna prezentuje takie podejście, wyborcy o tym wiedzieli, a jednak wybrali jego ugrupowanie kolejny raz.

Fico dodał, że ma kontakt z władzami Malty, gdzie mimo wyspiarskiego położenia, kraj ten nie ma problemy z imigrantami.

Warto tutaj odnotować, że prezydent Czech Milos Zeman, który również ma lewicowe poglądy, podzieli zdanie Fico. Powiedział nawet ostatnio, że Europa powinna zamknąć wszystkie granice przed migrantami.
Takie podejście daje do myślenia. Kraje Grupy Wyszehradzkiej prezentują jeden model myślenia. Polska, Węgry, Czechy i Słowacja, to jeden trzon kulturowy i właśnie takie kraje powinny trzymać się razem, a ich dobra współpraca i relacje są ważniejsze niż cała Unia Europejska.

Patrzymy na nasze podwórko, a nie na zachód, to wygramy wolność i bezpieczeństwo dla siebie.

Źródło: DailyCaller.comKomentarze