Premier Gliński masakruje Ryszarda Petru! „Jest postkomunistą, wszyscy o tym wiemy”


Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który znany jest z chłodnej oceny sytuacji, oraz niewyrażania ostrych słów, pod adresem swoich adwersarzy, tym razem uległ i w rozmowie z Robertem Mazurkiem, wystosował kilka zdań o Ryszardzie Petru.Jak to u Roberta Mazurka bywa, musiała być dyskusja:

Opozycja w Polsce jest bardzo zjednoczona już od dawna, nazywam ją opozycją postkomunistyczną – mówił dziś w „Dzieje się na żywo” WP.pl Piotr Gliński.

Litości, Ryszard Petru jest postkomunistą? – zapytał Robert Mazurek.

I oto piękna odpowiedź premiera Glińskiego:

– No, oczywiście, realizuje wspaniale interesy klasy postkomunistycznej w Polsce. Dlaczego pan uważa, że nie jest postkomunistą? Nawet się wywodzi z tych środowisk, z tych grup społecznych. Wszyscy o tym wiemy. Pewien system wartości, pewna mentalność się ciągnie – mówił Gliński.Mazurek dodał, że te słowa będą premierowi wypomniane i nie mylił się. Ryszard Petru podczas konferencji prasowej sam się do nich odniósł i strzelił gafę, bo Joachima Brudzińskiego, nazwał „Jarosławem”!

Nie damy sobie wmówić, że jesteśmy postkomunistami. Ale będą nas oczerniać, będą o nas mówić w różny sposób jutro. Jeżeli pan Kaczyński nie będzie mógł wypowiedzieć pewnych słów, to pomoże mu jak zawsze Jarosław Brudziński – mówił Petru.

W naszej ocenie Ryszard Petru jest postkomunistom. Nie tylko broni tamtych starych interesów, ale również brata się z postkomunistami i komunistami.

A jak Wy oceniacie?Komentarze

Prześlij komentarz