Bezczelność w Szczecinie! Miasto zamiast wypłacać 500+ założyło sobie lokatę!


Kilka razy przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, gdy czytaliśmy informację o działaniach miasta Szczecin, które dość kreatywnie postąpiło z pieniędzmi przeznaczonymi na program 500+.Okazuje się, że pomysłowość urzędników nie zna granic. A coś o tym muszą wiedzieć w szczecińskim magistracie, gdzie sprytnie wykorzystali środki z programu 500+, aby podreperować miejską kasę.

Miasto wstrzymało wypłaty w ramach programu „Rodzina 500+" i założyło lokatę, na którą wpłaciło 10 mln złotych. Obłęd? No pewnie, że obłęd!

W ciągu miesiąca szczeciński magistrat zarobił na odsetkach z lokaty blisko 9 tys. złotych. Depozyt mógł założyć już na początku ubiegłego miesiąca, ponieważ wojewoda zachodniopomorski przelał środki na świadczenia wychowawcze 1 kwietnia. Szczecińskie Centrum Świadczeń przez cały miesiąc zwlekało z wypłatami na rzecz rodziców. Połowę ulokowanych na lokacie środków Szczecin musiał zwrócić – czytamy w serwisie superbiz.pl, który jest finansową odnogą dziennika „Super Express”.

9 tysięcy zarobili, a ludzie czekali na pieniądze!

Władze miasta pieniądze zarobione na odsetkach, postanowiły przeznaczyć na uwzględnione w budżecie wydatki, w tym inwestycje o charakterze społecznym
Ale na tym problem Szczecina się nie kończy, bowiem wojewoda Pomorski kazał już zwrócić pieniądze niewykorzystane na program.

Warto zobaczyć kto rządzi w Szczecinie. Prezydentem jest bezpartyjny obecnie Piotr Krzystek, choć miasto generalnie uważane jest za bastion Platformy Obywatelskiej. Sam Krzystek prezydentem jest trzecią kadencję, a pierwszy raz został wybrany jako kandydat PO.

I wszystko jasne :)

Źródło: Superbiz.se.plKomentarze

 1. Bezprawie ludzie czekają na swoje pieniądze a miasto sobie lokaty zakłada chory kraj jak tak można robić krzywdząc ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, powinieneś tylko napisać, że "ludzie czekają na CUDZE pieniądze".

   Usuń
  2. Gdzie jeśli wolno spytać pobierałeś "nauki"?Czy to w Polsce czy w innym kraju(gdzie jest nauka bezpłatna)korzystałeś z "cudzych" pieniędzy

   Usuń
  3. Brawo ja dodałbym jeszcze pytanie.
   z czyich pieniędzy ów anonimowy2 dostanie ZUS-ową emeryturę?
   Czy nie z pieniędzy obecnych i przyszłych dzieci, które dzięki
   500+ mają większe szanse przyjść na świat?Czy może liczy na kasę z OFE, która to z aprobatą Rzeplińskiego ukradł nam Tusk?

   Usuń
 2. zarząd miasta to '''peło'''

  OdpowiedzUsuń
 3. Te POparańskie plemię trzeba wykorzenić!!! Złodzieje, targowica pazerność to ich sztandar przewodni!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Władze Miasta Szczecin traktują 5oo + po macoszemu. Jeden z punktów przyjmowania i obsługi wniosków znajduje sie w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Może się zawali ? przy ul Kaszubskiej 30 obok aktualnie remontowanego, kapitalnie Urzędu Skarbowego. Na to nikt pieniędzy nie żałował !

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacznijcie od obalania własnej głupoty, ale podejrzewam, że skończy się to na obaleniu paru małpek...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz