Audyt w MSZ i kompromitacja poprzedników! Sikorski kupił profesjonalne łóżko do masażu!


Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawił w Sejmie szereg błędów i niedociągnięć, które zastał w resorcie, którzy przejął z rąk Grzegorza Schetyny.W szerokim omówieniu działalności swoich poprzedników, zwrócił uwagę na słabnącą pozycję Polski w kwestiach decyzyjnych na arenie międzynarodowej.

Stan w jakim zastałem politykę zagraniczną określam eufemistycznie jako niezadowalający. W latach 2007-2015 podjęto szereg błędnych decyzji politycznych, które osłabiły pozycję międzynarodową Polski. Zasoby, którymi dysponowała Polska nie były optymalnie wykorzystane do realizacji polskich interesów, a MSZ było zarządzane w sposób szczególnie autorytarny. Audyty i kontrole wykazały jasno, że wiele procedur i przepisów wewnętrznych nie było przestrzeganych. Chodzi o rozliczanie m.in. kosztów delegacji służbowych. Niewystarczające polskie zdolności do analizy tego, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym. Nawet jeżeli analiza była prowadzona, jej wyniki nie przekładały się na działania operacyjne polskiej polityki zagranicznej. Na poziomie rządu przyjmowano błędne założenia. Skupiano się na kwestiach wizerunkowych, a nie ochronie interesów Polski. Szukano za wszelką cenę kompromisów, często drogą ustępstw, a nawet wasalizacji - mówił w Sejmie szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

Wyliczał wysokie wydatki na rzeczy kompletnie niepotrzebne: bączki pamiątkowe, ołówki czy reklamówki.

– Za zamieszczone tam logo złożone z 5 skierowanych do góry strzałek trzeba było zapłacić ponad 90 tys. zł – mówił o ołówkach.

Ale hitem jest łóżko do masażu zakupione przez Radosława Sikorskiego!

Za rządów PO-PSL resort dyplomacji zakupił nawet profesjonalny stół do masażu. Stół później wraz ze swoim właścicielem został przekazany do Kancelarii Sejmu, a następnie znów trafił do MSZ. Ostatecznie został nieodpłatnie przekazany do jednej z placówek medycznych.
Brakuje słów...Komentarze

  1. Nic dodać nic ująć,cała świetność Platformy obywatelskiej,pod kontrolą Setyny. ZENADA !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mieliśmy piękny rząd . Chcieli naród wymasować.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz