Publicysta „Gazety Wyborczej” odjeżdża! Porównał Kijowskiego do wielkiego św. Jana Pawła II!


To już po prostu bluźnierstwo! Nie można inaczej ująć słów, lewicowego publicysty Gazety Wyborczej Wojciecha Maziarskiego, który przyrównał lidera KOD Mateusza Kijowskiego do papieża Jana Pawła II.Tak idiotyczne słowa padły „Loża prasowa” na antenie TVN 24.

Publicysta uważa, że lider KOD jeździ po Polsce i pokazuje ludziom, że nie są sami z dyktaturą PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Takie wystąpienia jak to pani prezes Sądu Najwyższego i działania Komitetu Obrony Demokracji, który teraz organizuje spotkania w małych miastach, nie tylko w tych największych ośrodkach jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, ale też w takich miastach jak Wieliczka, Nowy Sącz, pokazują ludziom, że nie są sami. Z pewną przesadą można powiedzieć, że to jest to samo jak w dawnych czasach dyktatury komunistycznej przyjeżdżał do Polski papież i powiedział „nie lękajcie się” – mówił całkiem poważnie Maziarski.

Oczywiście pozostali goście programu wybuchli śmiechem, zwłaszcza publicysta tygodnika „wSieci” Piotr Skwieciński. Dlatego Maziarski dodał:

Mateusz Kijowski i prezes Sądu Najwyższego są tymi, którzy przekonują obywateli „nie bójcie się”, jest was dużo. Nie bójcie się dyktatury, dyktatu, bezprawia, które uprawiają rządzący.
Przecież to jest odlot w biały dzień takie porównania i słowa. Każdy kto miał okazję widzieć spotkania KOD w jakimś polskim mieście, ten widział, że przychodzi tam garstka ludzi, najczęściej w podeszłym wieku, którzy dobrze mówią o PRL, Kiszczaku i Jaruzelskim.

Ale Maziarski swoje wie...
Komentarze