On to naprawdę powiedział! Petru stwierdził, że Mieszko I bardzo chciał Polski w Unii Europejskiej!


Ryszard Petru kolejny raz błysnął ciekawostką. Kolejny raz z dziedziny historii. Lider Nowoczesnej skrytykował przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, wygłoszone na Zgromadzeniu Narodowym, bo za mało w nim było Europy.


Zabrakło mi w nim rzeczy najważniejszej: myśmy przystąpili do Europy i głównie mówił (prezydent - red.) o przeszłości, a nie wspomniał o przyszłości. Dzisiaj to, co się dzieje w polskim państwie, jednak oddala nas od Europy i tak naprawdę nierespektowanie standardów europejskich, o których marzył Mieszko I. Bardzo słabe przemówienie i przyznam – trochę smutne. To powinien być wielki dzień, a prezydent tylko odwoływał się do historii, nie mówiąc nic o tym, jak możemy budować silną wspólnotę – mówił Petru.

Dodatkowo jeden z internautów wyłapał nagranie na którym widać, że po słowach Petru, człowiek stojący za nim, kompletnie nie rozumie o co chodzi!


Nie ma lipy! Petru znów dał popis!Komentarze

 1. Czy Mieszko I też polecał kredyty w CHF ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Swertu to idiota i tak POzostanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech on wróci do noszenia teczki za Balcerowiczem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszko I by was wsadził do lochów na długie lata i oddał w ręcę kata. Tak sie karało zdrajców własnego kraju. On przyjął chrzest żeby sie uwolnić od Niemców a Wy poszliście im skarżyć na Polskę! Rezolucję im pisać na Ojczyznę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak.. to prawda

   Usuń
  2. Co się dziwić przecież tęsknota za rozumem maluje się w oczach.

   Usuń
  3. Brawo Anonimowy.Popieram.

   Usuń
  4. Chyba ktoś bardzo nie uważał na historii, akurat Mieszko był pierwszym, który sprzedał nas zachodowi..

   Usuń
  5. Nic dodać,nic ująć.

   Usuń
 5. Co za portal, gdzie nie potrafią porządnie 18 sec. filmiku zacytować.
  Mieszko I chciał standardów zachodnioeuropejskich, które teraz PAD wraz z PiS niszczy, czy to takie trudne do ogarnięcia?
  Wiadomo, że nikt wtedy o UE nie myślał, bo powstała dopiero w XX wieku. A komentarze, że teraz się bratamy (a raczej mamy wspólne interesy) z Niemcami, a Mieszko się ich bał i przez wieki dali nam po tyłku są poniżej krytyki. Minęło trochę czasu od tamtych czasów, wiecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasu trochę minęło i tym bardziej może dziwić, że niektórzy żadnych wniosków z historii nie wyciągnęli i próbują doprowadzić Polskę do kolejnego upadku! Niemcy NIGDY nie byli naszymi przyjaciółmi i należy o tym pamiętać!

   Usuń
  2. A gdzie masz cytat? W tytule nie ma cytatu

   Usuń
  3. A jakich to standardów Mieszko l chciał? Możesz to bliżej określić?

   Usuń
  4. Do pierwszego anonima - nie prawda, Niemcy byli naszymi sojusznikami, nawet to Niemcy ukoronowali Bolesława Chrobrego na króla. Dzisiejsze stosunki można ocenić jako przyjazne - mamy wspólne interesy. Lepiej mieć dobre stosunki, czy wrogów na lewo i prawo? Ostatnio jak za wrogów mieliśmy tych po prawej i lewej to się dla nas dobrze nie skończyło, więc proszę o racjonalne myślenie.
   Do drugiego - cytat jest nie w tytule (?) tylko w treści. Z tym, że to nie jest cytat, bo treść jest przekręcona.
   Do trzeciego: chciał rozwijać kraj w spokoju i chciał jego dobra. Przyjęcie chrztu wkupywało nas w łaski zachodu i dawało nam ochronę (m.in. nikt nie mógł nas najechać pod pretekstem szerzenia wiary). Dzisiaj liczą się inne sojusze, nie wiary, a wspólnych interesów gospodarczych. Czy widział ktoś, żeby wspólne interesy prowadzić z wrogami? Nie, chyba że ktoś jest do tego zmuszony. Stąd wynika, że przyjazne stosunki z Zachodem (a więc z naszymi sąsiadami Niemcami również) są korzystne dla Polski. Już wszystko jasne i klarowne?

   Usuń
  5. Brawo glupole chyba Historie zaliczyli za cukierki lub parowki .

   Usuń
  6. Anonim numer 4... korzystne dla Polski?! wytłumaczyć Ci jak interesy z niemacami teraz wyglądają? mają zakłady w Polsce (nie tylko oni) za które nie płacą podatków i wykrzystują nasz kraj przez zdradzieckie PO, mają większość mediów przez co mogą wciskać Polakom to co chcą, a nie uwierzą w to CI którzy lubią pogrzebać w internecie a tych jest mało. Znasz na interesach jak gów.o na poezji. A ten gościu wyżej powinien trafić za kraty po tym jak powiedział że jest za tym aby bruksela nałożyła sankcje na Polskę.
   Zastanawiam się czy Ci napisać "zacznij myśleć" ale jeżeli to co napisałeś jest skutkiem Twoich przemyśleń to lepiej przestań.

   Usuń
  7. Jak dobrze, że ten anonim wyżej został obdarzony rozumem i pojmuje co robi się w świecie. Ach te zdradzieckie PO, sprzedawczyki, gorszy sort (kodziarze), Swetru, świnie oderwane od koryta, lewactwo i inne wyzwiska, które w naszym kierunku kierujecie.
   Historii nie zaliczyliście, ekonomii i wiedzy o społeczeństwie również. PO nie ma żadnych mediów. TVN jest proliberalny (a więc pro-PO i teraz pro-.N), więc głosi takie wieści. TVP jest narodowe więc teraz podlizuje się PiSowi. W sieci jest pół na pół (z czym ta strona jest pro-PiS).
   W internecie spędzam wiele godzin dziennie na różnych stronach i wierz lub nie - mam rozeznanie. Mam również własny mózg i nie sprzedam demokracji za 500 zł.
   Sankcje z kolei wcale nie są dobre, ale do rządu nic innego nie przemawia. Pamiętaj, że to ich (PiS) wina, że je na nas nakładają.
   Chyba mi nie powiesz, że te niepokoje jakie teraz są, są winą PO(bo wszystko jest wg. Was winą PO/Tuska). Gdyby rząd stosował się do prawa, to nie byłoby sankcji. Tyle.
   Sprawy o myśleniu nawet nie skomentuję. Za to radzę zobaczyć coś za swoim nosem i Kościołem. Są różni ludzie i Twoim obowiązkiem jest ich tolerować.

   Usuń
  8. Do tych , którzy tak pięknie piszą o wspólnych interesach z Niemcami , i o dobrobycie płynącym na nasz kraj dzięki uczestnictwie w UE . MACIE TEN SAM POZIOM INTELIGENCJI - CO " PAN" PETRU !!!

   Usuń
  9. To czy Mieszko się ich bał czy nie , tego nie wiemy i wiedzieć nie będziemy . Chyba że się go zapytasz . Natomiast żywe fakty mówią , że najpierw odparł najazd Wichmana , a następnie sprał im dupy pod Cedynią - Jesteś następny , który ukończył szkołę za furmankę kartofli i pół świni ?

   Usuń
 6. Przecież tu piszą sami PISUAROWCY i nieudaczniki życiowe.Tak sprzedał całą POLSKĘ za kredyt we frankach.Smutne:::::::::::::::::::(:(:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz racje a największy nieudacznikiem jesteś ty:)

   Usuń
  2. A nie wpadło ci czasem PO-krako do głowy , że kiedy wchodziliśmy do tej zasranej UE , to nie było mowy o niszczeniu naszego przemysłu , zmuszaniu nas do przyjmowania niechcianych gości , narzucaniu nieopłacalnych transakcji itd .Twój ukochany rząd PO godził się na to wszystko w zamian za stołki w parlamencie UE i korzyści osobiste "majątkowe". Może rządy , jak to nazywasz PISUARÓW nie są idealne , ale jak na razie nie widać ZŁODZIEJSTWA , ani wiernopoddańczej służalczości .Bronisz DEMOKRACJI i wolności słowa?To przypomnij sobie idioto jak to wszystko wyglądało za rządów PO ! Teraz przynajmniej nikt cię nie napierdala pałą po tym pustym łbie za manifestowanie swoich poglądów .Jedyną karą jaka was czeka , to kara za anty polską działalność- czego będziemy się domagać KATEGORYCZNIE .I tego wy PO-wskie KURWY się boicie !!!

   Usuń
 7. Mieszko I chciał standardów europejskich. Uznania ,że ślimak i małża to ryby a marchewka to owoc.Uznania krzywości bananów. Zakazu produkcji żarówek. Zakazu sprzedaży zwykłych termometrów rtęciowych (podczas gdy w żarówkach energooszczędnych metali ciężkich do cholery).Sprzedaży kwot dwutlenku węgla (handel powietrzem nad lasami).Ograniczenia dojenia przez chłopów krów (kwoty mleczne - w razie nadwyżek należy wylać lub zapłacić karę).Płacenia pieniędzy chłopom za nieobsiewanie pól.Uznania tylko jednej waluty w Europie.Wprowadzenia instrukcji obsługi drabiny.Określenia ilości zużywanej w wychodku wody (nowe euro spłuki).Ograniczenia mocy odkurzaczy. Likwidacji sprzedaży ziół.Propagowaniu sodomii we wszelkich formach i uznawania homozwiązków za rodzinę wraz z adopcją dzieci.Przyjmowania najeźdźców z Afryki i Azji Mniejszej i wypłacaniu im za to pieniędzy w znacznych kwotach (ten problem rozwiązał dopiero Sobieski).Propagacji socjalu (czyt. socjalizmu). Wprowadzeniu nowomowy , w której czarny Amerykanin nie jest Murzynem tylko Afroamerykaninem (a ten z Francji to Francoafrykanin?) oraz uznanie każdego kto powyższe krytykuje za faszystę , homofoba i ksenofoba!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o te mało sensowne dyrektywy UE to wygląda to tak :
   UE została stworzona po to żeby bronić swój rynek przed zalewem produktów z innych krajów a szczególnie Chin .Zrobiła to tak - na przykładzie marchewki:
   Żeby ograniczyć sprowadzanie przetworów z krajów azjatyckich takich jak dżemy ,marmolady i powidła wprowadziła przepis że mogą one być robione tylko z owoców bo tak generalnie robi się je w Europie . Po wprowadzeniu tego przepisu jakiś rolni z Hiszpanii obudził się że produkuje marmoladę z marchewki . Więc przedstawiciel Hiszpanii złożyli protest do PE w obronie swojego producenta .Wiec PE to zaakceptował i żeby obronić tego rolnika przemianował marchewkę na owoc i sprawę rolnika z Hiszpanii załatwili . Podobnie jest z bananami ślimakami . Natomiast gdy Merkel złożyła wniosek UE że wędliny aby mogły być sprzedawane muszą być wędzone w ciekłym dymie bo tak to się robi w Niemczech ( tylko nie w Polsce ) . Większość Państw to podpisał a co ciekawe D. Tusk też . Kraje UE miały dwa lata na dostosowanie się do metody wędzenia w ciekłym dymie ale miały też możliwość w tym okresie z tego się wycofać w tym okresie ( dwóch lat ). Natomiast nasi parlamentarzyści nie skonsultowali to nawet z producentami wędlin przez dwa lata i ich o tym nie poinformowali . Jak skończył się okres próbny D. Tusk wyszedł do producentów wędlin i powiedział : Okres próbny minął więc przestawcie sobie technologię na wędzenie w ciekłym dymie albo się zlikwidujcie bo teraz na protesty już jest za późno .Tym sposobem Donald Tusk zafundował wszystkim producentom wędlin , że jak będą handlować wędlinami wędzonymi tradycyjnymi metodami to narażają się na mandat , który może na nich nałożyć każdy policjant . Chyba jeszcze policja w Polsce nie egzekwuje tego przepisu ale w przyszłości pewnie będzie . Myślę , że bardzo skutecznie odstrasza to handlowców z Niemiec aby kupowali polskie wędliny . Każdego może denerwować to , że marchewka jet owocem ale co robili polscy parlamentarzyści w PE ( Buzek i inni ) w obronie polskich przedsiębiorców ?

   Usuń
 8. Anonimowy -juz myslalem ze w glupocie nikt swetru nie przebije o jakze bylem naiwny. Twoja glupota wrecz poraza no ale coz mozna od leminga wymagac..

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy z 12:43,chyba nie rozumiesz co piszesz!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jackowski miał dalekosiężną, wsteczną wizję i powiedział rumunowi, czego oczekiwał Mieszko I. Tyle w temacie, zakładam gacie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mieszkowi chrzest był potrzebny nie do walki z Niemcami a Wieletami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pomysł - zróbmy z Petru np. PROFESORA ! Skoro taki idiota jak Wałęsa (BOLEK)ma tyle honorowych DOKTORATÓW , to i temu cymbałowi się coś należy . Według przysłowia " GODNY PAŁAC PACA - GODNY PAC PAŁACA "

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz