Kornel Morawiecki mówi jak jest! „Wewnętrzne sprawy musimy rozwiązywać w Polsce, a nie skarżyć się na własny kraj”


Bardzo ciekawe słowa padły z ust posła Kukiz'15, marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Zdaniem polityka i legendy opozycji PRL, zachodnie interesy są zagrożone z powodu działalności nowego rządu.


Zachód próbuje bronić swoich interesów w Polsce, chce żeby jego interesy były tak zabezpieczone jak dotychczas. Mamy grę interesów. Po Okrągłym Stole powstała pewna zależność polityczna i gospodarcza, która jest utrzymywana i z której trzeba się oswobodzić – powiedział polityk.

Oczywiście ma rację. Bardzo cenne słowa padają z jego ust dalej:

- Polska musi być krajem suwerennym, niezależnym, a nasze wewnętrzne sprawy musimy rozwiązywać w Polsce, a nie skarżyć się na własny kraj – stwierdził Morawiecki.Kornel Morawiecki: "Zachód próbuje bronić swoich interesów w Polsce, chce żeby jego interesy były tak zabezpieczone jak dotychczas. Mamy grę interesów. Po Okrągłym Stole powstała pewna zależność polityczna i gospodarcza, która jest utrzymywana i z której trzeba się oswobodzić."Nasze stanowisko jest jednoznaczne - Polska musi być krajem suwerennym, niezależnym, a nasze wewnętrzne sprawy musimy rozwiązywać w Polsce, a nie skarżyć się na własny kraj.
Opublikowany przez Kukiz '15 na 7 kwietnia 2016

Problem w tym, że opozycja w Polsce (prócz Kukiz'15) jest słaba i nie ma żadnego pomysłu na swoją działalność. Dodatkowo może być powiązana z europejskimi politykami i biznesem różnymi formalnymi i nieformalnymi układami, co sprawia, że latanie na skargę do Brukseli jest całkiem logiczne. Przecież mały rozkapryszony bachor też lata na skargę do mamy lub taty, po tym jak dostał w nos od jakiegoś kolegi...Komentarze