Czy Schetyna z kumplami szykują zamach stanu? „Nie będziemy czekać spokojnie na wybory”


Zaskakujące i niepokojące słowa padły z ust lidera PO Grzegorza Schetyny. Były marszałek Sejmu powoli zatapia Platformę Obywatelską, bowiem tylko 4,5 proc, wyborców chce głosować na partię firmowaną jego nazwiskiem, dlatego najwyraźniej szuka nowych rozwiązań na obalenie rządu PiS.


Nie będziemy pokornie czekać na wybory parlamentarne, żeby pokazać PiS-owi czerwoną kartkę — przekonuje Grzegorz Schetyna, pytany przez „Tygodnik Powszechny” o strategię Platformy Obywatelskiej na najbliższe tygodnie i miesiące.

O co może chodzić Schetynie? Lider PO przekonuje, że potrzebna jest szeroka koalicja w skład której mieliby wchodzić przedstawiciele wielu partii. Wszystko po to, by zabrać PiS-owi większość.

– Chcę mieć pewność, że w ciągu 3,5 roku, które zostały do wyborów, zbudujemy koalicję: porozumienie wielu środowisk i partii, które przeciwstawią się PiS-owi i jego polityce — czytamy.

Pytanie tylko jakie to środowiska, bo np. działacze Nowoczesnej nie chcą współpracować z Platformą Obywatelską, a sam Ryszard Petru podebrał Schetynie wrocławskich radnych PO.Dodatkowo zobaczcie jaka buta towarzyszy liderowi PO. Dla niego błędy i winy PO zostały już napiętnowane i rozliczone.

Wiele rzeczy było godnych napiętnowania i je napiętnowaliśmy. Ale ja mówię o skali, a także o klasie ludzi forowanych przez PiS. [Nasi byli lepsi] o klasę, dwie albo trzy. Oni nie byli tam, bo byli nasi, tylko dlatego, że wykonywali swoją pracę. (…) Nie ma pieniędzy ani na leki, ani na frankowiczów, ani na obniżony wiek emerytalny — podkreśla Schetyna.

Totalne dno.

„Tygodnik Powszechny”, Parezja.pl
Komentarze

 1. Nie ma pieniędzy ani na leki, ani na frankowiczów, ani na obniżony wiek emerytalny — podkreśla Schetyna bo wszystko rozkradliśmy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki "obniżony"? Obniżony to miały roczniki 1944, -45, jak szły na emerytury w 1996 roku. Ja tylko chcę, aby mi oddali, to z czego PO mnie okradło! Z mojego życia!

   Usuń
 2. Z pustego i Salomon nie naleje pdziwiam nowy rząd że jeszcze daje rady !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzenie ściętej głowy. Tak tak panie Schetyna. Za akcję "Widelec" i inne pana POczynania czeka katowski to[pór.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma pieniędzy ani na leki, ani na frankowiczów, ani na obniżony wiek emerytalny — podkreśla Schetyna.
  NO WŁAŚNIE I O TO WAS ROZLICZYMY PANIE SCHETYNA.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz