Patryk Jaki masakruje Trybunał Konstytucyjny: Musimy wreszcie wyrwać Polskę z tych postkomunistycznych kajdan


Bardzo mocne i konkretne słowa padły z ust wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który będąc gościem „Kontrwywiadu RMF FM” mówił o kryzysie wywołanym przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego.Nikt nas nie jest w tej sprawie w stanie zastraszyć. Ja wiem po co ja przyszedłem do polityki. Ja przyszedłem do polityki po to, by zerwać te postkomunistyczne kajdany z Polski, aby Polska, która w tej chwili jest państwem skolonizowanym przez różnego rodzaju grupy interesów, aby wreszcie sprawić, żeby nasza ojczyzna mogła normalnie oddychać, panie redaktorze – powiedział Patryk Jaki.

Zwróćcie uwagę jak ostre, ale również stanowcze są słowa polityka Zjednoczonej Prawicy. Ale to nie koniec wypowiedzi Jakiego.
Jeżeli mówię o wyrwaniu nas z tych kajdan postkomunistycznych to mam na myśli to, że proszę prześledzić orzeczenia TK na przestrzeni lat. Dlaczego akurat Trybunał Konstytucyjny blokował lustrację, dlaczego bronił emerytur komunistów, na przykład członków WRON? Dlaczego zgadzał się na używanie symboli komunistycznych, dlaczego blokował dostęp do zawodów prawniczych? Wie pan dlaczego? Bo broni właśnie tej Polski skolonizowanej przez grupy układów. A ja nie chcę się na taką Polskę zgodzić i dlatego walczę. Ja powiem panu więcej, jeszcze jedno zdanie, jeśli pan pozwoli, powiem panu więcej. Z punktu widzenia PR-owskiego być może byłoby lepiej, żeby zakończyć spór o Trybunał Konstytucyjny, pr-owskiego Prawa i Sprawiedliwości, natomiast z punktu widzenia interesu Polski - nie. My musimy wreszcie wyrwać Polskę z tych postkomunistycznych kajdan – powiedział polityk.

Polecamy zobaczyć krótki zbiór najlepszych momentów rozmowy. Warto.
Komentarze

  1. Serce rośnie - jak słucha się takich słów młodych ludzi - Jeszcze Polska nie zginęła

    OdpowiedzUsuń
  2. Precz z trojpodzialem wladzy
    !Jeszcze Polska nie zginęła.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz