Prof. Zybertowicz usadza Jacka Żakowskiego jak dziecko! „Pytał pan Bronisława Komorowskiego o aneks WSI?”


Takie rozmowy to my lubimy :) Szczególnie lubimy jak doradca prezydenta RP, wybitny socjolog, prof. Andrzej Zybertowicz udaje się do rozgłośni radiowej TOK FM, powiązanej oczywiście z „Gazetą Wyborczą”.


Już kilka razy dla Państwa omawialiśmy masakry prof. Zybertowicza:Tym razem prowadzącym rozmowę był, wydawać by się mogło doświadczony dziennikarz i publicysta Jacek Żakowski, więc możemy zakładać, że profesorowi będzie drugiej z nim dyskutować i obalać jego argumenty. Oceńcie sami jak wyszło.

Prezentujemy kilka ciekawych wątków z rozmowy, która dotyczyła powołania na nowo komisji badającej katastrofę smoleńską, oraz aneksu WSI...

Oto najciekawsze wątki, zaczynając od momentu gdy Żakowski zapytał Zybertowicza o ujawnienie aneksu WSI:

Zybertowicz: Przyszłość znam w ograniczonym zakresie. Pamiętam pewne zastrzeżenia Lecha Kaczyńskiego co do publikacji, ale zapytam - ile razy pytał pan Bronisława Komorowskiego o tę publikację?
Żakowski: Ani razu, ale on nie wręczył Antoniemu Macierewiczowi nominacji na ministra obrony.
Zybertowicz: Lech Kaczyński przedstawiał dwa główne zastrzeżenia, które powstrzymały go od publikacji: po pierwsze według niego istniały tam informacje, których publikacja uderzałaby w bezpieczeństwo państwa. Trzeba by sprawdzić, czy teraz też tak jest. Po drugie miał zastrzeżenia co do poprawności niektórych elementów poprawności rozumowania w tym aneksie. Czy ja czytałem? Ja czytałem fragmenty tego raportu - w tych fragmentach, które czytałem - o roli WSI w międzynarodowym handlu bronią - można by opublikowaćNastępnie profesor mówi, że prezydent Duda ma ważniejsze sprawy na głowie niż ujawnienia aneksu WSI, bowiem przez Polską organizacja szczytu NATO, oraz brytyjskie referendum ws. wyjścia z Unii Europejskiej.

Ale Żakowski nie odpuszczał i musiał prowokować. Oto ciekawa wymienia zdań:

Zybertowicz: Czym jest dla pana polska racja stanu?
Żakowski: Stabilna sytuacja w Europie, żeby nie było wojny
Zybertowicz: Czy formuła negocjacyjna i wzmocnienie wschodniej flanki NATO jest zgodne z polską racją stanu?
Żakowski: Tak. I ubolewam, że ten rząd temu przeszkadza.
Zybertowicz: A ja uważam, że materiał „Gazety Wyborczej” z 28 grudnia - o tym, że miejsce odbycia szczytu NATO jest zagrożone - to był strzał w ramach wojny informacyjnej przeciw Polsce. Mamy niepotwierdzone anonimowe źródła, a potem dementi ze strony Waszyngtonu. Mamy próbę w wojnie informacyjnej i patrzymy, kto podejmie tę melodię. To była gra „Gazety Wyborczej” niezgodna z polską racją stanu.Gdy doszło do wątku dotyczącego nowej komisji smoleńskiej, Jacek Żakowski stwierdził, iż nowa komisja smoleńska jest zbiorem ekspertów, których porównał do zebranych z całego świata tygrysów. Dostał na to ostrą odpowiedź:

Liczbę słabości raportu komisji Jerzego Millera i późniejszych działań prokuratury trudno będzie prześcignąć. (…) Lęk środowisk, które pan reprezentuje to lęk przed tygrysią naturą władzy – mówił prof. Zybertowicz, śmiejąc się spokojnie do prowadzącego.

Oto całe radio TOK FM i pracujący w nim publicyści i dziennikarze. Uczepią się stałych tematów, które są wygodne dla nich i sprawdziły się wcześniej w propagandowych zagrywkach. Tematów takich jak: Smoleńsk, Radio Maryja i Ojciec Rydzyk, Aneks WSI, albo jeszcze jakieś inne sprawy z przeszłości partii bądź jej lidera i koniec. Nikt nie pyta rozmówcy o bieżące sprawy, na co profesor sam wskazuje w rozmowie.Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Jak to było w piosence Rodowicz "Małgośka oj głupia tyś, oj głupia

   Usuń
 2. Profesor swoją obecnością w tej stacji radiowej uwiarygadnia tego czerwonego śmiecia...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakowski wypierdalaj na co czekasz tchurzu mysle ze juz masz nasrane w gacie tylko te guwno zabierz ze soba i nie zostawiaj smrodu,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ON JUZ OD DAWNA ZAKLADA PAMPERSY ..LEMINGI ZACZNA ZNOWU WYCHODZIC NA ULICE I SKAKAC BY UWOLNIC IM DEMOKRACJE ... O MALGOSCE LEPIEJ NIE WSPOMNE BO NIE WIADOMO CZY TU PLAKAC CZY SIE SMIAC ..PAN BOG STWORZYL I ... ZAPLAKAL

   Usuń
 4. a lemingi wznosza krzyk ze demokracja ginie....hihihihihi

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach te Małgośki , z trudnością , obchodzą się z swoją ubogością intelektualną .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz