Kolejna wpadka Petru! Tym razem ręce opadły Monice Olejnik


Pamiętacie jak internet śmiał się z Ryszarda Petru, po tym jak lider Nowoczesnej nazwał brytyjskiego premiera Davida Camerona „Kamerunem”? Teraz sprawa wraca...Nieco o sprawie przeczytacie TUTAJ

Petru twierdzi, że Brytyjczycy nazwisko „Cameron” wymawiają „Kamerun”. Wyśmiała go z tego powodu Monika Olejnik u której lider Nowoczesnej gościł w piątek w Radiu Zet.

Gdy dziennikarka wytknęła mu, że wszyscy nabijają się z niego za nazwanie Davida Camerona "Kamerunem", Petru nie krył oburzenia:

– To źle świadczy o tych, co się nabijają. (...) Po angielsku czyta się bardziej przez u albo przez nieme u" - tłumaczył, ale to nie przekonało Olejnik, która stwierdziła, że przez tego typu deklaracje jest on obiektem żartów.

Więc posłuchajmy Brytyjczyków (około 1.00)I jak? Słyszeliście gdzieś „Kamerun”?13 komentarzy:

 1. "Kejmron" ok, ale nie "Kamerun". xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Kamer(o/e)n ; (o/e) dzwięk pomiędzu oo i e

  OdpowiedzUsuń
 3. [kam'ron] słychać wyraźnie fonetykę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja słyszałem Kamerun, to był 1982 rok, mundial w Hiszpanii i w naszej grupie Włochy,Peri i Kamerun. Może o to chodziło Petru Rysiowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mogłoby pasować!!! Pamiętam ten mundial .

   Usuń
  2. Ani Włochy, ani Peru, tylko Polska i Kamerun

   Usuń
 5. Są aplikacje typu text to speech, można ustawić na powolne, wyraźniejsze czytanie, slow: http://www.fromtexttospeech.com/output/0101648001456593073/10896829.mp3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz podać inny adres ,tego nie może odnależć

   Usuń
 6. Jestem stanowczym przeciwnikiem postulatow petru i nowoczesnej, ale uwazam ze szkoda czasu skupiac uwage na takich pierdołach...(przypomnijcie sobie wpadki kaczynskich i to po polsku)

  OdpowiedzUsuń
 7. Petru to ciemniak. Nie wie jak ma zablysnac to pieprzy trzy po trzy.

  OdpowiedzUsuń
 8. No tak a jego nazwisko bedzie sie teraz pisac Petroo .... i po sprawie. Ale, dobrze nam z tym jego prostactwem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Głupota tego gościa kompromituje go na każdym kroku Jeszcze tak trochę i notowania Swetru i jego 28 posłów - osłów spadnie do granicy błędu statystycznego czyli +-2%. Póki co możemy się z niego pośmiać m.in. o tym jak utworzył Święto 6 Królów (a dzieci posłał do szkoły katolickiej)

  OdpowiedzUsuń