Jedno proste pytanie i europoseł Boni ma spore problemy jak i co odpowiedzieć!


PiS coraz ostrzej zabiera się za wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. Nie wiemy co wyjdzie z tych zabiegów, ale wiemy – a nawet mamy pewność – oberwie się Platformie Obywatelskiej i Donaldowi Tuskowi.Już teraz wiele osób za kratki wsadza byłego szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Fakt – dowody pojawiające się w sprawie, obciążają go dość mocno...

A dochodzą do tego kolejne sprawy...

MON podaje informacje o odnalezieniu Dziennika Działania Dyżurnych Służb Operacyjnych. To protokół zniszczenia niejawnych dokumentów, obejmujący 10 kwietnia 2010 r., sporządzony z polecenia szefa Centrum Zarządzania Kryzysowego w lutym 2012 r. Do protokołu dotarł portal tvp.info.pl.

Autentyczność protokołu potwierdził rzecznik prasowy MON, Bartłomiej Misiewicz:

Jest to protokół zawierający treści, o których mówił w czwartek minister obrony Antoni Macierewicz. To fragment materiału, który minister przekazał podkomisji badającej katastrofę smoleńską.
Dokument wystawiono 21 lutego 2012 r. Wskazuje on, że utylizacji ma być poddany załącznik nr 1 - „Dziennik Działania DSO SZ RP obejmujący dzień 10 kwietnia 2010 r.”. Decyzję podjęto 1 grudnia 2011 r. a zniszczenia dokonano 27 lutego 2012 r.: „poprzez rozdrobnienie mechaniczne w niszczarkach przemysłowych” w Centralnym Punkcie Niszczenia Dokumentów.

Minister Antoni Macierewicz zapowiedział skierowanie stosownego wniosku do prokuratury. Będzie on zawierał pytania, które mają m.in. doprowadzić do wyjaśnienia, czy niszczenie tego typu dokumentów nie było przestępstwem.

Ale warto dopytać w tej sprawie o jedną kwestię... Oto ona:
Komentarze

 1. mam wątpliwości co do autentyczności tego dokumentu. Jest nielogiczny, tabela (poz.56) jest wyjęta z większej całości, wiersz "załącznik Nr 1..." powinien być pod tabelą... ściema?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby taki spostrzegawczy a nie zauważył, że 98% dokumentu jest utajnione- wymazane :)

   Usuń
 2. Jeżeli w tych dokumentach nie było by ważnych informacji ws Katastrofy Smoleńskiej to nie zostały by zniszczone.

  OdpowiedzUsuń
 3. hehe Mój twitt :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz