Berlin w oparach totalnego absurdu! „Polska nie ma podstaw do domagania się reparacji wojennych”


Czego możemy spodziewać się po naszych zachodnich sąsiadach? Z pewnością niczego dobrego, jeśli chodzi o temat historii, przeszłości, a zawłaszcza drugiej wojny światowej.Niemcy od lat stosują politykę zamazywania swojej winy na zbrodnie hitlerowców, a nawet zrzucania jej na innych, głównie na Polskę i Polaków. Bo jak inaczej możemy traktować film, który – o zgrozo – pokazała TVP „Nasze matki, nasi ojcowie”, który zrzucał winę holocaustu na Polaków?

To jest skrupulatnie prowadzona od lat polityka, która skutkuje tym, że na całym świcie coraz częściej pojawiają się określenia „polskie obozy śmierci”.

A oto kolejna część spektaklu: roszczenia wojenne.

Przyłączając się do sowieckiej rezygnacji z reparacji, Polska także zrezygnowała 24 sierpnia 1953 roku z dalszych reparacji od całych Niemiec – czytamy w liście szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera do Bundestagu.Fragmenty dokumentu publikuje tygodnik „Der Spiegel” w tekście o nazwie „Puste groźby”. I uwaga – podobno ma to być odpowiedź szefa niemieckiego MSZ na słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który faktycznie coś przebąkiwał na ten temat, ale w swoim ironicznym stylu...

Ale niemieckie media i politycy swoje wiedzą. A jak! A oto co mówił pod koniec ubiegłego roku prezes PiS na antenie TV Republika:

Ja mogę powiedzieć tylko jedno – ten rachunek krzywd po polskiej stronie jest ogromny i powtarzam, w ciągu tych 70 już lat, które minęły od końca wojny, te sprawy nie zostały nigdy załatwione i w sensie prawnym są aktualne, bo jak wiemy, to zostało niedawno przez pana Kostrzewę-Zorbasa odkryte, ta nasza rezygnacja z odszkodowań nigdy nie została zarejestrowana przez odpowiedni organ rejestracji ONZ, czyli w sensie prawnym tego w ogóle nie ma. Droga jest otwarta i w Niemczech też się powinno o tym pamiętać – stwierdził Kaczyński.

Steinmeier podkreśla, że rezygnacja z reparacji była wielokrotnie podkreślana przez polskich polityków. I teraz pojawia się pytanie przez jakich? Przez tych, który popierają donosy na Polskę, pisane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w niemieckich mediach?

To faktycznie, jest się na kogo powoływać...

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Czy Polska powinna wracać do tematu roszczeń za II wojnę światową, czy lepiej iść do przodu i walczyć o prawdę historyczną poprzez kulturę, promowanie historii itd.?Komentarze

 1. Cóż, to jak walka z wiatrakami. W jaki sposób od nich to wyciągnąć? Jak zostaną republiką islamską i wszyscy uciekną (niemcy uciekną przed "uchodźcami" a "uchodźcy" pójdą dalej, bo co robić w miejscu gdzie nie ma wielbłąda i kogo wysadzać) to będzie można pojechać z wózkiem jak Pan Miecio na złom, pozbierać co się podoba, lub te rzeczy co się widziało na zdjęciach dziadków i dziwnym trafem znalazły się za granicą zachodnią. Lepiej nie kłócić się z durniami, z którymi się dogadać nie można, a to widać że z nimi rozmowy na ich niekorzyść nie są sensowne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy powinniśmy się domagać ? Polska została zniszczona. Miliony obywateli straciło życie. Kolejne miliony straciły zdrowie. Dzieci głodowały. To co nie zostało zniszczone niemieccy najeźdźcy zrabowali. Powinni zadośćuczynić wszystkim pokrzywdzonym ich dzieciom, wnukom i prawnukom. To jest oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinniśmy się zbroić szczególnie w tych czasach aby nie dopuścić do ponownego najazdu Niemiec(pod żadną ich twarzą) raz mówią że to hitlerowcy, a ci to niby kuźwa z jakiego karaju czy planety pochodzili? z marsa? sina armia gwarantuje że będą czuli do nas respekt. Ponadto rząd RP powinien umożliwić Polakom posiadanie broni tj jest w Szwajcarii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hitlerowcy to takie plemię germańskie zamieszkujące Niemcy w latach 1933 - 1945, do 45 raku wyginęli

   Usuń
  2. Naziści to kosmici przez przypadek i pomyłkę wylądowali w niemczech i tylko dlatego posługiwali się językiem niemieckim.A w 1945 odlecieli (niektórzy) w kosmos. Tylko najbardziej zatwardziali zostali Polakami i gnębią nieszczęśliwy i pełen miłości naród niemiecki. Traktując ich jak niewolników i na dodatek żądając jakichś odszkodowań. PRZECIEŻ WIADOMO ŻE TO POLACY wywołali I wojnę światową! TO POLACY wywołali IIwoję światową . TO POLACY mordowali żydów , niemców i w ogule narody na CAŁYM świecie.TO POLACY odpowiadają za wszystkie nieszczęścia za ziemi. TO wolacy poprzebierani najeżdżają nieszczęśliwe niemcy. A tak na poważnie słysząc niemiecki jazgot to naprawdę żżżżżżyyygać się chce!

   Usuń
 4. Powrocic do roszczen za II WS i walczyc o prawde historyczna Niemcy maja sie z nami liczyc!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prościej i szybciej można znacjonalizować ich kapitał na terenie Polski. Przejąć wszystkie ich biznesy i inwestycje.
  Tak jak to zrobił Egipt z Kanałem Sueskim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesli nie ma na pismie albo jakiegos traktatu w tej sprawie to powinna zazadac takowch reperacji nawet oddajadz sprawe do trybunalu w hadze

  OdpowiedzUsuń
 7. Jesli nie ma na pismie albo jakiegos traktatu w tej sprawie to powinna zazadac takowch reperacji nawet oddajadz sprawe do trybunalu w hadze

  OdpowiedzUsuń
 8. ale my żydom musimy płacić , gdzie nie ma naszej winy bo najpierw Niemcy a potem czerwoni kradli co się dało .... szkoda słów :(

  OdpowiedzUsuń
 9. A może weźmy się w końcu do roboty. Poważmy na co nas stać, rozwijajmy się. Budujmy gospodarkę a nie ciągle narzekamy co nam inni zabrali i co nam dać powinni. Przestańmy zachowywać się jak żebracy. Cały czas pie*nie, że jest nam źle, bo inni nam coś zrobili, zebrali. A może to my jesteśmy do dupy. Jeśli nie - to pokażmy a nie to ciągłe powtarzanie jak to zostaliśmy przez los pokrzywdzeni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie paść na kolana błagać o przebaczenie żeśmy dali śię napaść w1939 i jeszcze oddać wszystko i prosić o prolongatę bo jeśli będzie za mało to jak się odkujemy to dopłacimy.Masz myślenie pachołka i chłopca do bicia.UPOMINAĆ SIĘ O SWOJE I TO STANOWCZO!!!

   Usuń
 10. Pytam się! Gdzie są obrazy i dobra mojego pradziadka?

  OdpowiedzUsuń
 11. Straty 6 lat okupacji i II Wojny Swiatowej dla Polski były kolosalne :
  - wymordowanie elit narodu polskiego
  - ludobójstwo narodu polskiego w obozach koncentracyjnych
  - zniszczenia w infrastrukturze, budownictwie
  - kradzież, szaber dóbr narodowych
  - zniszczenie w wyniku wojny bezcennych pamiątek narodowych
  - w wyniku wojny Polska utraciła znaczną część swojego terytorium
  za to wszystko powinien zwrócić naród niemiecki ( nie naziści, nie hitlerowcy jak na nowo pisana jest historia )

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wierzcie w cuda:nie po to szli mordowac i rabowac by cokolwiek oddawac i to Polsce ktora zdradzili tzw.Sojusznicy...czyli banda kretaczy i falszywcow.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jechać,żądać,bez żadnych dyskusji !!!!
  Niemcy t najwięksi złodzieje XX wieku w Europie !

  OdpowiedzUsuń
 14. I tak jeszcze na marginesie !
  Jakie 845 Mld !?! To jakieś grosze w porównaniu z rzeczywistą kwotą !!!
  6-7 Bilionów Euro,byłoby jakiś rozsądną kwotą !

  OdpowiedzUsuń
 15. Dlaczego na bramie obozowej nie ma napisu "Niemiecki obóz śmierci".Skąd wobec obecnej informacji "Praca prowadzi do wolności", wielu ludzi na świecie ma wiedzieć co tam było,i kto był sprawcą.

  OdpowiedzUsuń
 16. Znacjonalizowac wszystko co niemieckie w Polsce !!!!!!
  Odebrac gazety, tv, hipermarkety, banki, fabryki, etc. etc.
  Bo eurokolhoz Polsce zadnej sprawiedliwosci nie da, ani Haga, ani Bruksela ani nikt.
  I skierowac Zydkow zeby sie domagali odszkodowan od Niemiarow za to co w Polsce stracili, bo Niemiary Poslce wszystko zabraly, tylko zostal gruz i trupy co trzeba bylo sprzatac po nich. W dodatku to co ZSRR w imieniu Polski 'odpuscilo' Niemiarom to zrobilo samo Stalin w imieniu Polskich osieroconych rodzin.
  Wyrzucic te Niemiary. Zabrac wszystko. Kwita.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ponad rok temu po ciekawym artykule, dotyczącym niemieckich zbrodniarzy wojennych, pana Tomasza Sekielskiego w publicznej telewizji zwróciłem się do niego z prośbą o próbę wyjaśnienia niechęci ówczesnego i poprzednich rządów Polski ws. odszkodowań narodu niemieckiego względem Polski za straty materialne z II Wojny Światowej. W pełnej świadomości ryzyka proponowanego tematu, szczególnie za czasów poprzedniego rządu nie spodziewałem się odpowiedzi i jej również ngdy nie otrzymałem. Z informacji, które posiadam jesteśmy jedynym dużym europejskim krajem, który nie otrzymał zadośćuczynienia za straty wyrządzone przez Niemcy w tracie II Wojny Światowej. W dodatku skala zniszczeń spośród krajów okupowanych była najwyższa. Straty ludzkie są absolutnie nie do oszacowania kwotowego, natomiast materialne zostały kilkukrotnie wyliczone i wynoszą ok 950mld€!
  Jak to możliwe, że żaden rząd w Polsce nie chciał dotychczas o to powalczyć?!

  OdpowiedzUsuń
 18. moim zdaniem powinnismy sie tego domagac ale od ROSJI.

  OdpowiedzUsuń
 19. Oczywiście że powinni zapłacić za swoje zbrodnie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz