Skandal! Czy kumpel Petru z branży bankowej stoi za obniżeniem Polsce ratingu?


Ah te wszystkie spekulacje. Ratingi, kursy walut, ekonomia... Wszystko w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie, choćby było to nielogiczne i nienormalne, jakaś jedna agencja może coś orzec, wydając wyrok dla wielu osób, które nagle muszą do portfeli sięgać po więcej złotówek...Tak się właśnie stało – przynajmniej na moment – po decyzji o obniżeniu Polsce ratingu przez agencję Standard & Poor’s.

Podobno agencja w tej sprawie konsultowała się z dwiema osobami: byłym ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem, oraz posłem Ryszardem Petru. Już z samej wiedzy co do towarzystwa, można mieć pewność jaka była ich ocena.Ale warto wyciągnąć inny szczegół. Od niecałego roku szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s Marcin Petrykowski. Któż to taki?

To znajdujemy w serwisie ekonomicznym pulshr.pl:

W związku ze swoją nową rolą, Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający oraz dyrektor regionalny Standard & Poor’s na Europę Środkową i Wschodnią, stanie na czele zespołu specjalistów, ulokowanych w biurach agencji w Londynie, Paryżu oraz Frankfurcie. Jego głównym zadaniem będzie kierowanie pracami tej grupy oraz zarządzanie całościową współpracą z największymi i najważniejszymi klientami S&P operującymi w regionie EMEA (firmy korporacyjne, instytucje finansowe, podmioty infrastrukturalne oraz sektor rządowy i publiczny).

Dodajmy, że to właśnie filia S&P we Frankfurcie zaniżyła nam rating...

Co jeszcze wiemy?

Prócz tego, że pracował w wielu korporacjach i bankach, wiemy, że Petrykowski jest uczniem prof. Grzegorza Kołodko. Czy coś nam to daje do myślenia?
Ale poczytajmy dalej, bo okazuje się, że nasz kraj od stycznia podlega jego kompetencjom... Zatem czy Petrykowski może znać się z Ryszardem Petru? Przecież środowisko najbardziej wpływowych polskich ekonomistów i decydentów jest bardzo wąskie...

Odpowiedź na to pytanie znają tylko ci panowie... My możemy jedynie domyślać się i spekulować ( jak oni przy kursie franka). Ciekawa jest natomiast posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka, która wiele daje do myślenia i z nią was zostawiamy...

fot: materiał prasowy
Komentarze

 1. "Podobno agencja w tej sprawie konsultowała się z dwiema osobami: byłym ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem.."
  Jest to KŁAMSTWO. Z S&P rozmawiałem ostatnio w kwietniu 2015 roku - o potrzebie zwiększenia ratingu, po zmianie perspektywy na pozytywną.
  Mateusz Szczurek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, komunikowałem się z S&P w tej sprawie
   Mateusz Szczurek

   Usuń
 2. Mało tego kontaktowali się też z UFO. To już jest układ międzygalaktyczny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sądzę że tego typu działania powinny być surowo karalne a osoby biorące w tym udział pozbawione na stałe polskiego obywatelstwa. Zdrajcy powinni ponieść zasłużoną karę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam kiedy po złoży skargę do unii na nasz kraj to będzie ich koniec

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czekam kiedy po złoży skargę do unii na nasz kraj to będzie ich koniec

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz