Roman Giertych i jego efektowny brak konsekwencji i logiki


Mecenas Roman Giertych, który jak wiemy broni właśnie demokracji w Polsce, gościł w radiu TOK FM, gdzie mówił o fobiach Jarosława Kaczyńskiego. Tak jest, bo były wicepremier jest jednym ze słynnych specjalistów wiedzących wszystko o prezesie PiS.


– Brak rozeznania świata zewnętrznego u Jarosława Kaczyńskiego jest jednym z elementów, który uznaję za powrót jego problemów. Jarosław Kaczyński nie rozumie świata zewnętrznego, bo nie zna żadnego języka. Człowiek który rządzi krajem, a nie zna żadnego języka obcego jest wyemancypowany z rzeczywistości, która nas otacza – mówił Giertych.

Jak dobrze, że w Polsce przez siedem lat rządził poliglota Donald Tusk! Tak dobrze władał językami świata, że największym jego problemem po wyborze na fotel prezydenta Europy było jak się będzie porozumiewał z dziennikarzami...

Wówczas „Gazeta Wyborcza” uruchomiła cykl „Ucz się angielskiego z Tuskiem”...Komentarze

  1. Może nie jestem oryginalny, ale uważam, że znajomość języków obcych owszem, jest ważna (ja znam dwa), jednak o wiele ważniejsze jest to, co się ma do powiedzenia, a tłumacz zawsze się znajdzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ten gadający koń to PO jakiemu jeszcze gada? Ile toto owsa musi POżreć żeby choć ciut rozumu nabrać?

    OdpowiedzUsuń
  3. Umknęło wam, że Tusk dobrze zna niemiecki?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz