Prof. Zybertowicz w TVP Info rozprawia się z Kaliszem i Wielowieyską jak z małymi dziećmi!


Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, opublikowaliśmy naszą analizę rozmowy między prof. Andrzejem Zybertowiczem, a dziennikarką „Gazety Wyborczej” Dominiką Wielowieyską.Żeby nie wdawać się w szczegóły tamtego tematu, może zobaczyć go TUTAJ.

Teraz mamy nowe rozdanie w rozmowach tej dwójki. Ano, prócz tego, że Wielowieyska ma program w radiu TOK FM, prowadzi również program „Puenta” w TVP Info. Zaprosiła do niego prof. Zybertowicza i lewicowego Ryszarda Kalisza. Być może potrzebowała obrońcy, bo sam na sam z profesorem boi się stanąć w szranki?

Oczywiście rozmowa nie mogła tym razem dotyczyć niczego innego, jak tylko mediów publicznych. Oto co mówił prof. Zybertowicz:

Mamy do czynienia z upaństwowieniem mediów - ta ustawa ma zakres obowiązywania do końca czerwca. PiS ma świadomość, że media narodowe muszą funkcjonować w innym trybie niż nominacji rządowej (…) PiS ma plan, prace legislacyjne trwają, mam roboczy projekt ustawy. Chciano to realizować w normalnym trybie. Okazało się jednak, że nie dość stronniczości w mediach publicznych - te media w ostatnich tygodniach zachowują się, jakby wypowiedziały wojnę swojemu państwu. Reprezentantami państwa polskiego są dziś prezydent, rząd i parlament – mówił wybitny socjolog i doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Oczywiście wybuchła afera w programie. Bo jak to? Które media prowadzą wojnę z prezydentem? – burkali i pytali Wielowieyska i Kalisz.

Kolejna rzecz - to relacje z manifestacji KOD. Proszono dziennikarzy, którzy relacjonowali te manifestacje z różnych miast, by czytano transparenty. Niektórzy czytali tak chamskie, że dziennikarze byli zażenowani — mówił stanowczo socjolog, który jak zwykle nie dał się sprowokować.

No i stało się! Do rozmowy włączył się Ryszard Kalisz. Doszło do wymiany zdań z prof. Zybertowiczem:

Kalisz: Państwem są sądy i trybunały… Elementem państwa, bo państwo jest dobrem wspólnym obywateli. Ale i organizacje pozarządowe, opinia publiczna… Mamy władzę sądowniczą, wykonawczą, ustawodawczą, czwartą władzę…
Prof. Zybertowicz: A władzę oligarchów gdzie pan zapisuje?
Kalisz: Nie ma oligarchów! W Polsce, w III RP po 1989 roku udało się doprowadzić do tego, że oligarchowie nie mieli żadnej roli!
Prof. Zybertowicz: Boże święty!
Kalisz: No, może małą rolę
Prof. Zybertowicz: O, zaczyna pan trzeźwieć…
Kalisz: Cały problem polega na tym, że ustawy nie powinny być epizodyczne pod wpływem chwili, ale regulować istotę państwa, a nie być pod wpływem tego, że kilku politykom nie podoba się przekaz medialny
Prof. Zybertowicz: Gdyby rzecz sprowadzała się do jednego czy drugiego przekazu lub programu, to nie byłoby problemu. Ludzie, którzy wychodzili na demonstracje KOD, mówili, że chcą robić rewolucję
No i tyle z rozmowy! Dominika Wielowieyska nie wytrzymała i zaczęła załamana przekonywać ironicznie widzów, że od poniedziałku będą mieli obiektywne media publiczne bez krytyki rządu.

I doszło do ostatecznej masakry w programie. Prof. Zybertowicz powiedział do prowadzącej:

Czy pani upominała się o krytykę rządzących, gdy media głównego nurtu nagrywały 4-godzinne przesłuchanie prezydenta Komorowskiego i nie puściły prawie żadnej informacji? Gdy prezydent plątał się we wezwaniach w Belwederze? Pani nie jest świadoma nawet tego przeoczeni – mówił socjolog.

Cóż dodać, cóż ująć?

Urzędujący w TVP dziennikarze, ale również ludzie pokroju Ryszarda Kalisza robią, co mogą, żeby obronić wszystko to, co budowali przez ostatnie 25 lat. A budowali jak widać tylko i wyłącznie świat dobry i korzystny dla nich, który właśnie poprzez sprawiedliwość losu i historii zaczyna być im zabierany i rozliczany.

Dodatkowo Dominika Wielowieyska powinna mieć nauczkę i nie zapraszać do swoich programów ponad przeciętnie inteligentnych ludzi jak prof. Andrzej Zybertowicz. Po co się narażać? :)Komentarze

 1. A ja tam chcę, żeby go zapraszali ;> Właśnie mądrych ludzi w tv nie puszczają~

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam ten program i odniosłam zupełnie inne wrażenie aniżeli piszący .Rozumiem złościwości Pana prof.Zybertpowicza w stosunki do P.Kalisza.Obowiązuje lojalność wobec Pracodawcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gratuluję irracjonalnej oceny wartości programu; że oglądałaś, to nie ulega wątpliwości, ale czy zrozumiałaś treść rozmowy, to już mam poważne wątpliwości, bo - kto tu był w stosunku do kogo lojalny - piszesz byle co, byle pisać, nie rozumiejąc o czym piszesz; żałosny, godny litości komentarz...

   Usuń
 3. Pan profesor Zybertowicz ponad przeciętnie inteligentny? To dlaczego do programu zamiast niego zaproszono jakiegoś jego sobowtóra co udawał debilnego tłuka? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. losarturos: Zapakowales rozum do paczki i podarowales komus pod choinke?

   Usuń
  2. Przekazał w darze na aukcję WOŚP...

   Usuń
  3. Już niedługo tacy jak ty POkurczu trafią do skansenu!

   Usuń
  4. Już niedługo tacy jak ty POkurczu trafią do skansenu!

   Usuń
 4. Losarturos !!! Jak Pan Bóg dawał rozum to ty byłeś na wagarach i dlatego jesteś taki ciemny byk !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. i po co te inwektywy? Czy nie można wyjść już z poprzedniej formy TVP ??? A wy furt lecicie NIESIOŁEM !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Prof. Zybertowicz świetny. Jak zawsze.Dziękuję Panu za rzetelne i kulturalne rozmowy, w których broni pan interesów Polski.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz