Niemiecki polityk o Merkel: „Powinna zostać wyprowadzona w kaftanie bezpieczeństwa z Urzędu Kanclerskiego”


Szef organizacji partyjnej Alternatywy dla Niemiec w kraju związkowym Turyngia Björn Höcke, w bardzo ostrych słowach podczas demonstracji ulicznej w Erfurcie, wyraził się o kanclerz Niemiec Angeli Merkel.Ale ścisłości dodamy, że Alternatywa dla Niemiec (AFL) to prawicowa i anty islamska partia polityczna, która zyskuje w Niemczech coraz większe poparcie. Obecnie jej sondaże szacowane są na poziomie 12-16 proc. (w zależności od badania).

Höcke w swoim przemówieniu najpierw nawiązał do wypowiedzi prezydenta Czech Milosza Zemana, który jest bardzo krytyczny wobec imigrantów.

Jeśli zdarzyło wam się żyć w kraju, w którym zostaniecie ukarani za niezapięcie pasów, ale za nielegalne przekroczenie granicy bez ważnego paszportu nic wam nie będzie, to macie pełne prawo powiedzieć: Tym krajem rządzą idioci! – cytował prezydenta Czech Höcke.

Otrzymał wiele oklasków, więc dodał już od siebie:

Merkel straciła rozum! Trzeba ją wreszcie przenieść w polityczny stan spoczynku albo powinna zostać wyprowadzona w kaftanie bezpieczeństwa z Urzędu Kanclerskiego! – mówił.


I co myślicie o tym przemówieniu?
W Niemczech nastroje społeczne są coraz gorsze, a poparcie dla partii Angeli Merkel (CSU) słabnie z każdym kolejnym miesiącem. Niemieccy obywatele boją się imigrantów – zwłaszcza muzułmańskich, których wszędzie jest coraz więcej i którzy – co pokazują wydarzenia z Kolonii – są coraz groźniejsi.

Czy Berlin się jeszcze opamięta? A jeśli ta, co będzie z uchodźcami, którzy już przybyli do Europy? Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w piątek, że brak porozumienia ws. rozmieszczenia (relokacji) uchodźców, może doprowadzić do upadku Strefy Schengen, a następnie nawet strefy euro. Oznacza, to kolejną batalię o relokację, która nastąpi niebawem...


Więcej o niemieckim polityku znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz