Nie ma się co martwić. W 2012 roku banksterzy obniżyli rating Węgier do poziomu śmieciowego


Agencja ratingowa Standard & Poor's zmieniła rating polskiego długu. Został obniżony z poziomu A minus do poziomu BBB plus.
Więcej o tym przeczytajcie TUTAJ

Oczywiście dzieje się to, czego mogliśmy po mediach w takich sytuacji oczekiwać – TVN i Polsat atakują rząd PiS jak tylko mogą, a związani ze starym układem ekonomiści, przekonują o tragedii do której właśnie doszło.

Dobrze, dobrze, kurs złotówki na chwilę stracił, ale nie wątpimy, że wróci do dawnego poziomu, zwłaszcza, iż Standard & Poor's nie jest jedną na świcie agencją ratingową...

Ale dla przypomnienia, warto zerknąć jak to było na... Węgrzech, gdzie w 2012 roku nastąpił nalot i nagły atak agencji na rząd Orbana.

Moody's i Standard & Poor's oraz Fitch obniżył rating Węgier do poziomu "śmieciowego" BB+, z perspektywą negatywną. Agencja uzasadniła swą decyzję impasem między Budapesztem a UE i MFW w sprawie pomocy finansowej dla Węgier.Ekspert z agencji Fitch powiedział, że obniżenie ratingu Węgier było spowodowane także "dalszymi niekonwencjonalnymi" działaniami Budapesztu w dziedzinie polityki gospodarczej.

– Podważają zaufanie inwestorów i komplikują zawarcie porozumienia z MFW i UE – głosił komunikat agencji.

Jak teraz jest w Budapeszcie, wszyscy doskonale wiemy... Spokojnie, banksterzy muszą się chwilę pomścić na Polsce, za bardzo niewygodne i kosztowne dla nich ustawy, jak podatek bankowy, czy ustawa pomagająca frankowiczom. Przetrwamy :)

fot: facebook/VictorOrbanKomentarze

 1. ...przetrwamy i zapamiętamy nazwiska "szczekaczy" !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z WEGIER LUDZIE SPIERDAL,,,,,, CO TO ZA SMIESZNY POST

  OdpowiedzUsuń
 3. Z WEGIER LUDZIE SPIERDAL,,,,,, CO TO ZA SMIESZNY POST

  OdpowiedzUsuń
 4. Z WEGIER LUDZIE SPIERDA,,,,,,, CO TO ZA SMIESZNY POST,,,,,,,,,,,,,WRESZCIE PRZESWIETLOM TE WSZYSTKIE PARTYJKI ZAZNACZAM WSZYSTKIE,,,I DZIEKI BOGU,,,,,,,,,,,

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz